HC Dukla Praha – HC Gumárny Zubří 31:28 (16:14)

Letos jsme doma v prvním kole přivítali vicemistra z minulého roku HC Zubří, který i letos určitě chce zabojovat o první příčky a v jehož kádru se nachází i několik hráčů širší reprezentace. Za posledních pár let se ve společných zápasech objevovalo hodně branek na obou stranách a neočekávalo se, že by to letos mohlo být jinak.

Začátek zápasu nám nevyšel a po nepříliš dobrém vstupu 2:5, začalo tažení za vítězstvím, kdy soupeř dal jen dvě branky a my devět! Škoda, že jsme v této fázi neproměnili spoustu jasných šancí. Díky tomu se dařilo soupeři stále korigovat stav a držet se jen o 2-3 banky zpět. Za nedůslednost v zakončení jsme byli potrestáni, když dvě sekundy před koncem poločasu soupeř snížil na 16:14. Přesto jsme si do druhé půle odnesli dvoubrankový náskok.

Druhý poločas se nesl ve stejném duchu, jako konec první půle, takže o dramatický vývoj bylo postaráno až do konce zápasu. Bohužel i za vyrovnaného stavu se našli odvážlivci, kteří si neodpustili nejednu technickou parádu, na jejímž konci stál buď brankář Zubří nebo úplné minutí brány. Naštěstí nám obrana fungovala tak jak měla a to co přes ní prošlo, většinou pochytala naše brankářská jistota Onřej Zavázal, který napravil chybu bránících. Konec utkání byl hodně vypjatý, když soupeř z křídla snižoval na konci 27. minuty na rozdíl jediné branky 28:27. Kluci ale poslední dvě minuty zvládli na výtečnou a zápas zakončil ránou z trháku na 31:28 kapitán a nejlepší střelec zápasu Jan Chmelík. Mimo toto skvělé vítězství bylo příjemné i zjištění, že se můžeme spolehnout i na starší žáky, konkrétně na Matěje Janotku, jehož tři góly pomohly k důležité výhře.                                                                                                                  

Proto chceme poděkovat za bojovnost a nasazení. Konečně se nám po čtyřech letech podařilo nad Zubřím zvítězit. Díky všem hráčům i těm kteří byli jen v hledišti.

Trenéři

Sestava a branky Dukly: Zavázal, Štefanič – Zelenka 1, Hradecký 5, Valenta, Chmelík 9, Viktora 1, Háza, Lenner, Mulač, Janotka 3, Krouský 3, Patzel 6, Režnický 3