HK Slavia VŠ Plzeň – HC Dukla Praha – 2. října 2013 od 20:00 (3. kolo ČP mužů)

Český pohár mužů dospěl do třetího kola, tedy do fáze, kdy se do něj zapojují i týmy nejvyšší soutěže včetně A-týmu Dukly.
Los nám na středu 2. října přisoudil druholigový tým VŠ Plzeň. V zápase se soupeřem hrajícím o dvě soutěže níž jsme jednoznačným favoritem.

Z extraligových týmů má papírově nejtěžšího soupeře pravděpodobně náš nedělní přemožitel z Frýdku-Místku. Ten se představí na půdě Bystřice pod Hostýnem – druhého celku uplynulého ročníku druhé nejvyšší soutěže.

HK Slavia VŠ Plzeň prošla do třetího kola přes Žatec, kde zvítězila 22:25 a ve druhém kole přes prvoligovou Lokomotivu Louny (24:22). Dukla zatím letos pohár nehrála, extraligové týmy byly nasazeny až do třetího kola.

S týmem VŠ Plzeň má bohaté zkušenosti náš B-tým, který dlouhodobě hrál stejnou skupinu 2. ligy jako náš středeční pohárový soupeř. V uplynulé sezoně dokázal VŠ Plzeň doma porazit 35:19, sedmi góly se v tomto utkání blýskl jak Jakub Kern, tak Jan Petružela. I v odvetě nedalo naše „béčko“ VŠ Plzeň šanci a v posledním zápase sezony zvítězilo 23:37. Z fanouškům A-týmu známých hráčů tehdy šestkrát skóroval Jakub Sviták, pět gólů přidal Jan Syřínek a Kern s Petruželou si tentokrát oba připsali po čtyřech trefách.

Otevře si Jan Petružela s Jakubem Kernem proti VŠ Plzeň opět střelnici? A kolik gólů přidá Jan Syřínek? Nebo se tentokrát najdou jiní góloví tahouni?

Zápas o postup mezi nejlepších 16 týmů Českého poháru mužů začíná ve středu 2. října ve 20:00.

O výsledku utkání budeme  informovat prostřednictvím našeho webu i facebookového profilu.