HC Dukla Praha – Handball KP Brno 

sobota 5. října od 18:30 hod.

Rivalita dvou největších měst České republiky se v šestém kole házenkářské Triglav pojišťovna extraligy přenese na hřiště v hale na Ruzyni. Tentokrát však půjde o čistě sportovní střetnutí, ve kterém domácí HC Dukla Praha vyzve ambiciózní KP Brno.

Brno zatím z předchozích třech kol dokázalo vydolovat šest bodů za tři výhry a dvě prohry. Tedy stejně jako Dukla. Náš sobotní soupeř byl silný především v domácích utkáních, kde zdolal Lovosice, Přerova a v minulém kole i úřadujícího mistra z  Jičína (25:21). Venku naopak podlehl Zubří i Hranicím. I Dukla zatím vyhrává jen doma, kde si poradila se Zubřím, Karvinou i Kopřivnicí. Domácí prostředí tedy bude v sobotu hrát do karet našemu týmu.

Co nám ovšem do karet nehraje, je minulé utkání ve Frýdku – Místku. Výpadek z druhého poločasu  (více zde) nás stál vítězství i psychickou pohodu. Tu nám sice částečně vrátilo středeční pohárové vítězství nad druholigovým celkem VŠ Plzeň, ale je otázkou, nakolik se tým dokázal z neuvěřitelné porážky ve Frýdku-Místku oklepat.

Dukla v poháru šetřila několik hráčů (Rams, Piskač, Šik, Polášek, Kotrč), kteří vůbec do dění na hřišti nezasáhli, zatímco osobnosti v sestavě Brna se na pohárové výhře 21:40 ve Zruči nad Sázavou podílely výraznou měrou. Devět gólů vstřelil Jan Hubáček, sedm zásahů zaznamenal zkušený pivot Michal Dostalík. Ještě o gól víc než Hubáček, který má v extralize zatím na kontě 29 gólů, nastřílel v pěti zápasech Martin Hajčman, který Brno posílil před sezonou svým příchodem z Nového Veselí. Duklu však bude v sobotu ohrožovat také muž, od kterého se branky nečekají. Je jím brankář Jiří Bavlnka, který v minulé sezoně zaznamenal třetí největší počet zákroků ze všech brankářů (490).

Na straně Dukly však bude v brance stát rovněž kvalitní brankář. Tomáš Petržala sice měl loni o 44 zásahů méně než jeho brněnský kolega, ale taktéž patřil do pětice elitních gólmanů, kteří nasbírali přes 400 úspěšných zásahů. V posledním vzájemném utkání navíc Petržala dostal jen 16 branek a Dukla vyhrála 20:16.
O góly se mohou starat jak odpočatí hráči, kteří nenastoupili do poháru, tak Ti, kteří si v něm pořádně zastříleli – Jan Syřínek (7 branek), David Šůstek 5 branek.

Nejlepším ligovým střelcem Dukly je však letos díky sedmigólové porci z Frýdku-Místku Milan Kotrč mladší (22 gólů) těsně následovaný Vojtěchem Šikem (20 branek).

Na tom kdo míče za záda Jiřího Bavlnky však nezáleží. Podstatné je, aby Dukla prodloužila sérii brněnských proher na hřištích soupeřů. Podaří se jí to?

To se dozvíte v sobotu 5. října od 18:30 hod. v hale na Ruzyni nebo prostřednictvím přímého přenosu internetové televize TV COM (odkaz zde)