HC Dukla Praha B – ČZ HBC Strakonice 1921 30:27 (15:14)

Až do třetího kola si museli počkat hráči B-týmu na první body ve ve druhé nejvyšší soutěži. Podařilo se jim je získat na domácí půdě v utkání proti Strakonicím, které vyhráli 30:27. Dalším velkým pozitivem je kromě dvou bodů také návrat Vojty Bělohlava. Ten se na hřišti objevil po dlouhém léčení zraněného kolena a rovnou soupeři vstřelil čtyři branky. Po doléčení ramene si za B-tým otestoval formu také Jan Tesař, jenž vyztužil především naši obranu.

Dukla proti Strakonicím, kterým chyběl jejich dosud nejlepší střelec Martin Mošovský, předvedla nebojácný výkon. V první půli si postupně vybudovala až pětibrankové vedení. Střelecky se dařilo především Jiřímu Píchovi, góly dával také Bělohlav. S úspěšnými zákroky se pak přidal brankář Robert Filip, a tak Strakonice začaly ztrácet.
V posledních minutách první půle ale Dukla doplatila na častou hru v oslabení a hostům se podařilo korigovat na poločasových 15:14.

Ani ztráta téměř celého náskoku tým nezlomila. Do začátku druhé půle jsme nastoupili s ještě větším odhodláním a brzy jsme vedli už 20:14. Hostující trenér dokonce musel brát po necelých čtyřech minutách druhé půle time-out. Ten jeho tým uklidnil a Strakonice postupně opět stáhly náš náskok. Obranu Dukly trápil především Jaroslav Dušek, který na pravém křídle prokazoval dobrou formu.

Strakonice byly opět na dostřel jediného gólu, ale vyrovnat ani otočit skóre nedokázaly. Dvě sedmičky navíc chytil Michal Šimánek, který v závěru přišel s důležitými zákroky i proti střelám ze hry. Když před koncem zápasu dopravil zády k brance efektní střelou odražený míč do sítě Strakonic Jan Petružela, bylo rozhodnuto o tom, že Dukla B zvítězí 30:27.

Sestava a branky Dukly B: Šimánek, Filip – Kuklík, Tsunaev 3, Petružela 4, Tesař 1, Bělohlav 4, Pícha 8, Aliapulios, Urban, Jeníček 5, Pugliese, Reichl 2, Syřínek 3

Sestava a branky Strakonic: Jareš, Kaufman – Masák, Houska, Moravec, Pek 4, Dušek 6, Tockstein 4, Zbíral M. 2, Marienka 2, Bažata, Zbíral D. 2, Krejčí 7