HC Dukla Praha – Handball KP Brno 27:24 (15:12)

Ambiciózní celek KP Brno přijel v 6. kole Triglav pojišťovna extraligy na Duklu. Oba týmy měly v tabulce před utkáním stejný bodový zisk (6 bodů) a oba se pyšnily domácí neporazitelností. Dukla také díky vynikajícímu výkonu brankáře Petržaly zvítězila 27:24 a potvrdila, že doma je zatím stoprocentní.

Už v úvodu utkání dali Polášek s Kastnerem Dukly dvougólové vedení, Kotrč pak v páté minutě proměnil rychlý útok a zvyšoval na 4:1. Nástup Dukly zbrzdilo oslabení při vyloučení Petra Ramse. Brno do osmé minuty srovnalo na 4:4. Vzápětí hrála první přesilovku i Dukla (2 minuty Dostalík), ale k vidění byly jen zákroky brankářů na obou stranách a tyč v podání Brna. Dalších deset minut se vyrovnané skóre příliš neměnilo, za Brno dával góly především Jan Hubáček.
Dukle se povedla pasáž mezi 18. a 22. minutou, ve které i díky početní převaze při vyloučení Hubáčka získala pětigólové vedení 12:7. Ztráty míče a technické chyby však dovolily Brnu korigovat až na 13:12 ve 27. minutě., kdy se trefil Pernička. Jenže David Šůstek nejprve zvýšil na 14:12, a pak Tomáš Petržala rychle sebral míč, který soupeř ztratil technickou chybou, našel vepředu Jakuba Kastnera a ten upravil na poločasových 15:12 pro Duklu.

Druhou půli jsme začali jen v pěti hráčích v poli, protože se dohrávalo oslabení při vyloučení Davida Šůstka. Brno ale početní výhodu příliš nezužitkovalo a Dukla za to soupeře potrestala brankami Piskače a Šika.  Střelce soupeře v této fázi zápasu rozhodil Tomáš Petržala, který měl jen za prvních 7 minut druhé půle hned čtyři úspěšné zákroky.
Na druhé straně se ale činil i brankář Bavlnka, a tak náskok Dukly narůstal jen pozvolna. Přesto Dukla ve 40. minutě vedla po gólech Poláška, Šika a Šůstka už 20:14. Když Kamil Piskač přidal ve 42. minutě gól na 21:14, zdálo se, že jsme odpor soupeře zlomili. Ale Brno se nevzdalo. Hlavně díky Bavlnkově výkonu, na kterém si mezi 44. a 47. minutou vylámali střelci Dukly zuby rovnou čtyřikrát, živili hosté naděje na obrat. A to od 44. minuty hráli bez Lukáše Weintritta, který viděl přímou červenou kartu za faul na Radka Mráze. Dostalík, Koubek a Hubáček třemi rychlými góly do 51. minuty snížili na 23:20 a potom byl vyloučen Jakub Kern. Síly na hřišti se ale vzápětí srovnaly. Michal Dostalík fauloval Jana Syřínka a dostal dvouminutový trest. David Šůstek pak Duklu uklidnil gólem na 24:20 a Milan Kotrč přidal v 53. minutě pojistku na 25:20. Dostalík obratem korigoval, ale další čtyři minuty nepadl ani jeden gól. Oba gólmani totiž předvedli dlouhou sérii zákroků, kterou utnul až hostující Koubek gólem na 25:22 .(58. minuta). Jistotu vítězství však Dukle přinesla až branka Kamila Piskače, kterou zkušený pivot zvýšil na 26:22. Brno už nemělo dost času na to, aby s výsledkem něco udělalo, takže konečný výsledek utkání zněl 27:24.

Sestava a branky Dukly: Petržala, Rangl – Petružela 1, Kern, Kastner 2, Šik 2, Mráz 4, Piskač 3, Kotrč 5, Polášek 2, Rams 3, Reichl, Syřínek, Šůstek 5

Sestava a branky Brna: Bavlnka, Štolcar – Pernička 1, Hubáček 5, Musil J., Šenkyřík, Hajčman 1, Zima 2, Dostalík 6, Mičola 2, Musil T., Koubek 4, Kubis 2, Weintritt 1

Příští týden (neděle 13. října od 16:00) se představíme na půdě nováčka ze Zlína, který zatím získal 4 body za výhry nad Přerovem a Zubřím a notně potrápil také favority z Plzně, Hranic nebo Jičína.

-red-

autor fotografie: Jiří Růžička