Mladší žáci Dukly čtyři brali na pražském přeboru turnajové stříbro.

Po právě skončeném třetím turnaji pražského přeboru mladších žáků panuje na Dukle velká spokojenost. Obě naše družstva se totiž umístila na prvních dvou místech v pořadí Dukla 6, Dukla 4.

Turnaj jsme začali relativně brzo ráno vzájemným utkáním, protože jsme na místo vyrazili již o den dříve, abychom měli možnost si spolu ještě před turnajem zatrénovat. Ve společném utkání jsme již tradičně výsledkově zaostali, ale v herním projevu se již pomalu přibližujeme. Prohráli jsme 5:28 po poločase 3:14.

Již druhé utkání přineslo výraznou výsledkovou změnu. V utkání s nováčkem ze Všenor jsme byli jasně lepší a plynule jsme zvyšovali náskok. Pravidelně se střídala sestava na všech hráčských postech. Zvítězili jsme 21:2 po poločase 11:1.

Velmi podobný průběh mělo i utkání s Lokomotivou Vršovice jen s tím rozdílem, že se nám dařil také přechod do útoku a střelba z velké vzdálenosti. Když jsme přidali i velmi dobře spolupracující obranu, o výsledku bylo jasno již v úvodu druhého poločasu, přestože ten první skončil 10:7 v náš prospěch. Soupeři se totiž poprvé podařilo v druhém poločase překonat naši obranu až 20 vteřin před koncem utkání, které tak skončilo výsledkem 21:8

Vůbec nejvyrovnanější a možná i nejpohlednější utkání jsme sehráli s Házenkářskou akademií Zárubova. Pouze v úvodních minutách jsme byli horším týmem a soupeř nám odskočil na rozdíl čtyř branek. Poté jsme zpřesnili střelbu a začali bránit, čímž se hra vyrovnala. Poločas byl nerozhodný 8:8. Ani v druhém poločase jsme nevedli o více jak dvě branky, i to nám ale spolu s dobrou obranu stačilo sice k těsnému, ale přeci jen vítězství 14:13.

Hlavní pozitivem naší hry během turnaje byla velmi dobrá střelba z větší vzdálenosti s předcházejícím uvolněním 1:1. Podařilo se nám zapojit nové hráče, kteří již při svém prvním utkání, respektive turnaji vstřelili své první branky, jmenovitě například J. Kaisler, který se trefil hned třikrát. Stejně tak se dařilo i našemu novému brankáři A. Sýkorovi.

Sestava a branky: D. Grabemann, F. Slavíček 27, J. Svítek 8, E. Kincl 17, A. Sýkora, J. Barda 2, M. Černý, J. Kaisler 3, J. Tobiáš, Petr Puchmajer 1, A. Javorský, O. Kratochvíl 3.

Trenéři mladších žáků Dukly 4 – Marie Josefusová & Ondřej Václavek