Minižáci Dukly 4 na turnaji v Kobylisích

V sobotu 5.10.2013 jsme se zúčastnili turnaje nejmenších házenkářů na Kobylisích. Po několika letech, kdy minižáci na Dukle Praze 4 zcela chyběli, se nám podařilo sehnat děti a přihlásit je do soutěže. Byl to krok do neznáma a nepopírám, že jsem se ze začátku bála. Především organizačních věcí, protože musíme skloubit turnaje minižáků a mladších žáků. Ale již po druhém turnaji mohu s absolutní jistotou říci, že jsme udělali správnou věc.

Prvním soupeřem nám na kobyliském turnaji byl domácí dívčí tým Sokol Kobylisy, který jsme porazili vysokým jedenáctibrankovým rozdílem. Pak nás čekal bratrovražedný souboj s kamarády z Dukly Prahy 6. Byl to asi nejvyrovnanější zápas, který jsme odehráli a nakonec ho dotáhli do vítězného konce. Třetí zápas proti Sokolu Vršovice se pro nás stal trochu nešťastným. První poločas jsme mohli vidět pěknou házenou na obou stranách a i když jsme prohrávali, nic nebylo ztraceno. Ve druhém poločase jsme si ale nedokázali poradit s postavenou zataženou obranou, kterou na nás trenéři z Vršovic z nepochopitelných důvodů vytáhli a tak se následně  mohli radovat z vítězství. V posledním zápase se kluci vrátili k tomu, co umí. Výsledkem byla výhra nad dalším holčičím družstvem tentokrát z Astry.

Obecně bych všechny chtěla pochválit za obranu. Díky tomu, že jsme dokázali obsazovat hráče bez balonu a nedovolili jim se uvolnit, jsme získali spoustu míčů a mohli z toho těžit. Práce v útoku byla o něco slabší, ale co jsme nezvládli výkonnostně, nahradili kluci velkou bojovností a chutí do hry. Osobně jsem s turnajem velmi spokojena, všem hráčům děkuji za předvedenou hru a jen tak dál !

Výsledky:

Dukla Praha 4 x Sokol Kobylisy B 16:5

Dukla Praha 6 x Dukla Praha 4 7:11

Dukla Praha 4 x Sokol Vršovice 9:13

Dukla Praha 4 x Astra 17:10

Sestava a branky Dukly 4:

Jakub Vlček (10), Šimon Vaněk, Kryštof Kadeřávek (4), David Mulač, Matěj Boudník (9), Jakub Ježek (4), Jan Procházka (5), Michal Dvořáček (21)

Marie Josefusová – trenérka

Dukla Praha 4