Handball Club Zlín – HC Dukla Praha
neděle 13. října 2013, 16:00 hod.

V neděli náš extraligový tým čeká zajímavý soupeř. Pojedeme totiž do Zlína, který do nejvyšší soutěže postoupil teprve před touto sezonou. Celek vedený bývalým házenkářem Zubří Andrejem Titkovem si zatím nevede vůbec špatně. V šesti kolech získal už čtyři body (v Přerově a se Zubřím) a kromě toho potrápil také Hranice, Plzeň nebo naposledy Jičín, kde nakonec prohrál 24:20.

Vyloženého ostrostřelce zatím ve svém středu Zlín nemá, o góly se dělí větší počet hráčů. Nejvíc branek (21) zatím nastřílel dvacetiletý Rudolf Kafka. To je jen o gól méně než zatím nejlepší střelci Dukly Milan Kotrč a Vojtěch Šik. Kafku následují Robert Plšek (20 branek), jenž v sezoně 2011/12 ještě působil v Přerově a Jan Zbránek (19 gólů). Brankářskou dvojici Zlína pak tvoří Zdeněk Luňák a Miroslav Mahušek.

Na straně Dukly znovu exceloval Tomáš Petržala jeho 19 úspěšných zákroků proti Brnu výrazně pomohlo Dukle získat sedmý a osmý bod do velmi vyrovnané tabulky, ve které Dukla aktuálně ztrácí na první místo pouhé dva body. Co se střelců týče, tak je na tom Dukla velmi vyrovnaně, stejně jako Zlín. V popředí klubových statistik jsou zatím Vojtěch Šik s Milanem Kotrčem (oba 22 gólů) následovaní Davidem Šůstkem a Radkem Mrázem (19 branek). Ve velké pohodě hraje zatím v této sezoně také Petr Rams. Tvrdit muziku v obraně – to bude úkol Jakuba Kerna, jehož důsledné a efektivní obranné zákroky bývají často vykoupeny dvouminutovými tresty. Jeho tvrdá obrana je totiž obvykle na hraně pravidel, a proto je Jakub průběžně třetím nejtrestanějším hráčem celé soutěže (1 červená karta, a 18 dvouminutových trestů). Kolika gólům ale díky tomu dokázal zabránit, to statistika bohužel změřit neumí. Jistě by šlo o vysoké číslo.

O tom zda Dukla potvrdí ve Zlíně roli favorita, nebo naopak domácí dokážou tradičně dobrý výkon z vlastního hřiště přetavit v bodový zisk , se můžete přesvědčit v neděli 13. října 2013 od 16:00 buď přímo ve Zlíně nebo prostřednictvím přímého přenosu internetové televize TVCOM (odkaz zde).