HC Dukla Praha „B“ – HCB OKD Karviná „B“ 26:22 (11:8)

Na Ruzyni se v rámci první ligy mužů střetly „B“ týmy Dukly a Karviné, tedy dvou družstev, jejichž „A“ týmy hrají extraligu. Vzájemný souboj dopadl stejně jako nedávná bitva jejich extraligových kolegů – tedy vítězstvím domácí Dukly. Ta nastoupila v silné sestavě, ve které nechyběli i někteří hráči A-týmu (Kern, Petružela, Syřínek, Reichl, Tesař a také uzdravený Bělohlav).

Úvod zápasu ovšem patřil Karviné. Dukla do utkání totiž vstoupila vlažně, a tak brzy prohrávala 1:3. Do osmé minuty ale zlepšená hra v útoku přinesla vyrovnání na 4:4. Potom soupeř využil toho, že Dukle nefungovala souhra v obraně. Karviná těžila hlavně ze souhry s pivotem a opět se dostala do dvougólového vedení 5:7 ve 14. minutě a 6:8 v 17. minutě. Ve zbytku prvního poločasu ale dukelská defenziva konečně pracovala správně. Také díky tomu se rozchytal brankář Šimánek a Karviná nedala ve zbývajících 13. minutách prvního poločasu ani jednu branku!
Dukla naopak stihla do přestávky vstřelit ještě pět gólů v řadě a otočit tak skóre na 11:8. V čase 30:00 navíc zlikvidoval brankář Šimánek soupeři sedmimetrový hod.
Střelecky se v první půli dařilo zejména Honzovi Syřínkovi. Tříbrankové vedení bylo k soupeři ještě milosrdné. Vlastními chybami jsme totiž poztráceli velké množství míčů a připravili jsme se o útoky, ze kterých mohly být góly.

Ve druhé půli jsme místo pokračujícího tlaku z úseku před přestávkou dovolili soupeři dotáhnout se na 11:10. Jenže série čtyř branek v řadě nám do 37. minuty dala pětibrankové vedení 15:10. Pohodlný náskok jsme ovšem nenavýšili, ale pokračovali jsme v technických chybách a Karviná toho využila. Ve 47. minutě se dotáhla na 18:16 a vypadalo to, že se zápas ještě zdramatizuje. Jenže i soupeř často ztrácel míč a dost střel pochytal také Michal Šimánek. V následujících pěti minutách připadla na čtyři branky jen jedna branka Karviné, a tak jsme vedli znovu o pět gólů (22:17 – 51. minuta).
Karviná se ještě pokusila o korekci a pět minut před koncem vykřesala naději v podobě snížení na 22:19. Branky Víta Reichla a Janise Aliapuliose ovšem vzápětí Duklu uklidnily a v posledních třech minutách už Karviná neměla šanci vymazat pětigólové manko.
Zápas tedy skončil zaslouženým vítězstvím Dukly v poměru 26:22. V nekompletní tabulce jsme po sobotních kláních 4. kola první ligy se čtyřmi body zatím sedmí. Karviná má o dva body méně a patří jí 10. příčka.

V neděli 20. října nás od 14:30 čeká silný soupeř. Představíme se totiž v Bystřici pod Hostýnem.

 

Sestava a branky Dukly „B„: Šimánek, Filip – Kuklík 1, Tsunaev 1, Petružela 1, Tesař 1, Bělohlav 5, Pína 2, Aliapulios 1, Kern 1, Jeníček 3, Reichl 2, Syřínek 8, Bradáč

Sestava a branky Karviné „B“: Pala, Doucha, Bartoň – Borys 2, Dudek 3, Pindej 7, Vančo L., Madhons 3, Vaňko 3, Michalisko 4, Dudek, Tichý