Handball Club Zlín – HC Dukla Praha 27:22 (11:11)

Velmi nepodařený zápas sehrála Dukla ve Zlíně. Domácí favorita pořádně zaskočili a vylepšili si postavení v tabulce na devátou příčku. Velký podíl na tom měl brankář Zlína Miroslav Mahušek, který střelcům Dukly nedovolil více než 22 branek.

Utkání sedmého kola Triglav pojišťovna extraligy proti nováčkovi ze Zlína začalo pro Duklu dobře. Tomáš Petržala nejprve vychytal pokus Zetíka a David Šůstek potom dvěma góly poslal Duklu do rychlého vedení. Zlín ve čtvrté minutě korigoval gólem Žůrka, ale Rams se Šikem poslali náš tým už do třígólového vedení.
Zlín se těžko prosazoval přes pevnou dukelskou obranu, a tak to byla znovu Dukla, kdo střílel góly. Jmenovitě David Šůstek svým třetím gólem a po něm i Vojtěch Šik zařídili Dukle do desáté minuty vedení 3:7.
Vypadalo to, že se zápas vyvíjí podle předpokladů, pražský tým byl totiž v utkání jasným favoritem. Houževnatý Zlín se ale nevzdal a během dalších deseti minut vyrovnal na 9:9. Hned tři góly vsítil v tomto úseku hry Rudolf Kafka.Za posledních deset minut hry v prvním poločase padly dohromady všehovšudy jen čtyři branky a to po dvou na každé straně.  Ve Zlínské brance se rozchytal Mahušek a úspěšný byl také Petržala, kterému navíc proti dalšímu pokusu Kafky pomohla tyč. Do přestávky tak šly oba týmy za stavu 11:11.
Začátek druhého dějství patřil jednoznačně Zlínu. Vždyť Dukla se poprvé gólově chytila až po osmi minutách hry, kdy domácí vedli hlavně díky třem trefám Borise Aspridise už 16:11. Velkou zásluhu na tom měl také brankář Mahušek, který si připisoval jeden úspěšný zákrok za druhým. Podobnou honbu za vyrovnáním, jakou předvedl Zlín v první půli, však uskutečnila i Dukla. A skoro uspěla. Už ve 45. minutě bylo skóre 17:16 a vypadalo to, že se chystá velký obrat. Jenže vzápětí přišlo dvouminutové vyloučení Jakuba Kerna, které Duklu zbrzdilo. Oslabení jsme ale jakž takž přežili a ve 49. minutě jsme po brance Jakuba Kastnera prohrávali jen 19:18. Jenže přišlo další vyloučení. Tentokrát šel pykat Petr Rams a Zlín početní výhody náležitě využil a odskočil na tříbrankový rozdíl (52. minuta – 22:19).
Na obrat pak zbývalo už jen málo času a našim střelcům se stále nedařilo prolomit kouzlo Miroslava Mahuška. Naděje nám sice ještě svitla v 55. minutě, když byl vyloučen domácí Pernica, ale góly dávali znovu spíše hráči Zlína. Jediný, kdo je dokázal trochu napodobit, byl v závěrečných minutách Vojtěch Šik, který dal dva ze tří posledních gólů Dukly. Na nějaké drama to ale rozhodně nestačilo. Zlín si pohlídal pohodlné vedení a nakonec zvítězil 27:22.
Dukla tak ani napotřetí nepřivezla ze hřiště soupeře výhru a v průběžné extraligové tabulce je po sedmém kole s osmi body za čtyři domácí vítězství pátá.

V sobotu budeme muset zabojovat, abychom ztracené body získali co možná nejdříve zpátky. Do Prahy přijede Talent M.A.T. Plzeň. Utkání začíná v 16:30 hod.

vs
30.11.2023