HC Dukla Praha – Talent M.A.T Plzeň
sobota 19. října 2013 od 16:30 hod.

Osmé kolo extraligy slibuje spíše vyrovnané boje než zápasy s jednoznačným průběhem. Toto očekávání potvrdila už středeční předehrávka, ve které Jičín porazil Lovosice 26:24.
Vyrovnaný zápas s dramatickým průběhem se dá očekávat i na Dukle, kam zavítá Plzeň. První domácí utkání Dukly s tímto soupeřem skončilo v loňské základní části naší výhrou 27:24 , druhé měření sil v nadstavbě přineslo dokonce remízu 23:23.

Plzeň byla před začátkem sezony pasována mnohými házenkářskými experty na hlavního favorita letošního ročníku. Západočechy totiž posílil Milan Škvařil, který se vrátil z bundesligového Balingenu, z Lovosic pak přišel jeho bratr Jakub. Z Přerova navíc Plzeň získala na spojku  Martina Kavku.

V úvodu sezony však Talent příliš svými výkony neoslnil. Na úvod sice vyhrál o dvě branky ve Zlíně, pak ale ztratil bod v Kopřivnici, prohrál doma s Lovosicemi i v Hranicích. Po povinné výhře v Přerově se však Plzeň zvedla, smetla Zubří v jeho vlastní hale o deset a naposledy navázala výhrou nad Jičínem 23:19.
V Plzni zatím největší střeleckou sílu nepředstavuje ani Milan Škvařil, ani Martin Kavka. Nejvíce branek totiž mají na kontě křídla Vinkelhöfer (38) s Linhartem (29). Tradičně dobrý výkon se čeká od brankáře Motlíka, který nasbíral už 109 úspěšných zákroků.

Zatímco Plzeň se postupně zlepšuje, ve výkonu Dukly jsou velké výkyvy. V domácích zápasech ještě neztratila. Zvládla porazit Zubří, Kopřivnici, Karvinou i Brno. Venku naopak ještě nezískala. Dobré začátky zápasů na hřištích soupeřů není tým schopen dotáhnout do vítězného konce. Naposledy jsme na to doplatili ve Zlíně, kde jsme prohráli 27:22.
Gólově se v dresu Dukly daří kovanému Plzeňákovi Vojtovi Šikovi (27 branek), následují jej Milan Kotrč ml. (24) a David Šůstek (23). Tomáš Petržala má sice zatím o 23 úspěšných zákroků méně než Radek Motlík, ale je to jen a jen tím, že na něj šlo výrazně méně střel. V procentuální úspěšnosti totiž náš brankář svého plzeňského kolegu převyšuje.

Zajímavý souboj se odehraje i na lavičce. Duklu povede tradičně Pavel Pauza, na druhé straně bude koučovat jeho reprezentační kolega z Mistrovství Evropy 1996 ve Španělsku Martin Šetlík.

Utkání, které v sobotu 19. října začne oproti běžnému hracímu času našich domácích zápasů v letošním ročníku už o dvě hodiny dříve, tedy v 16:30 hod. můžete vidět osobně v naší hale, nebo prostřednictvím přímého přenosu internetové televize TVCOM (odkaz zde)

-red-