TJ Bystřice pod Hostýnem – HC Dukla Praha „B“  29:26 (16:13)

„B“ tým v pátém kole zajížděl na Moravu, konkrétně do Bystřice pod Hostýnem. Ambiciózní domácí tým, který se v minulém ročníku pral se Zlínem o první místo v první lize, neměl před tímto zápasem příliš dobré výsledky. Byl až na devátém místě se třemi body. My jsme měli o bod víc a patřilo nám šesté místo. K utkání jsme odjeli posíleni o Jakuba Svitáka, který se po zranění vrátil jak do sestavy A-týmu, tak do sestavy B-týmu, ale chyběl nám Jan Syřínek.

Zápas jsme začali dobře. Skóre otevřel Petružela a v páté minutě jsme vedli už 1:3. Jenže domácí i díky dobrému výkonu brankáře Daniela Krupy do 9. minuty vyrovnali na 4:4. A to nebylo všechno. Do 12. minuty to bylo 6:4 a o dvě minuty už domácí vedli 8:5. Gólově se prosazoval zejména Zbránek, který přispěchal z Karviné, kde ten samý den dopoledne hrál za extraligový Zlín.
Náskok Bystřice narostl do 17. minuty už na 11:7, ale my jsme se nevzdali. Devět minut před koncem poločasu jsme snížili na 12:10, aktivní byl zejména Petružela, který zakončoval jak z křídla, tak z rychlých útoků. V obraně byl platný Sviták.
Tři góly Bystřice v řadě mezi 22. a 25. minutou ale daly domácím klid v podobě pětigólového vedení 15:10. Přesto jsme do přestávky ještě dokázali korigovat na 16:13 a vše bylo otevřené.
Jenže úvod druhé půle opět patřil Bystřici, která třemi brankami odskočila na 19:13. Dokonce čtyři góly v řadě mezi 40. a 46 minutou nám ale vrátily naději a poločasovou třígólovou ztrátu (21:18). Domácí ovšem potom znovu uplatnili zkušenosti, trestali naše chyby a do 49. minuty si vzali zpět bezpečné vedení (25:19).
V poslední desetiminutovce jsme už nedokázali dosáhnout na víc než na úpravu skóre. Museli jsme navíc hrát bez Vojtěcha Bělohlava, který po třetím dvouminutovém trestu viděl červenou kartu. I když jsme se v 59. minutě opět přiblížili na třígólový rozdíl (28:25), nezbýval čas na to, něco změnit na vítězství Bystřice pod Hostýnem, která si připsala dva body a poskočila na průběžnou sedmou příčku.

Sestava a branky Dukly „B“: Šimánek, Filip – Tsunaev, Petružela 7, Bělohlav 4, Pína 1, Aliapulios 2, Bradáč 1, Sviták 4, Jeníček 4, Hovorka, Reichl 3

Sestava a branky Bystřice pod Hostýnem: Krupa D., Nezhyba – Vacula 5, Juránek, Valach, Doležel 3, Hradil J. 1, Tiller R. 3, Žůrek 2, Salvet 4, Kovařík 1, Ryška, Dobeš, Zbránek 10