Házenkářský maratón, i takto by se dal nazvat uplynulý víkend. Vstřelit branku, radovat se z výhry, nebo se alespoň proběhnout po hřišti, měli možnost v podstatě všichni hráči našeho týmu. Možností byla sobotní Podkrušnohorka nebo nedělní turnaj 4+1 ve Vršovicích.

V sobotu se odehrálo druhé kolo Podkrušnohorské ligy. Turnaj tentokrát probíhal za vydatné podpory fanoušků v hale v Mostě. Rodinní příslušníci a fanoušci Dukly svým fanděním hnali kluky od prvního utkání za vítězstvím. Bohužel jsme i přesto obdrželi výprask od domácích, když jsme nedokázali udržet jejich kanonýra.
Ve druhém utkání s Louny jsme si spravili chuť přesvědčivou výhrou, ale třetí duel proti Lovosicím nám radost opět překazil. Těsná prohra o jedinou branku nás může mrzet, protože nás o body stále ještě připravují  zbytečné technické chyby a nepřesnosti, kterých děláme více než dost.
Poslední zápas s Žatcem si mohli užít všichni hráči ze sestavy. Obsadili jsme tak třetí příčku za Lovosicemi a Mostem a i tentokrát jsme přišli o body do celkového pořadí. Přesto věříme, že naše výkony začnou mít stoupající tendenci a příště již přivezeme plný počet bodů.

Díky vstřícnosti rodičů a nadšení kluků jsme ještě v Mostě absolvovali oběd a poté už následoval rychlý přesun směr hala v pražské Ruzyni, kde od půl páté hrál mužský A-tým Dukly Praha. Zápas s Plzní sice nedopadl podle představ, přesto byl k vidění napínavý závěr a mnoho povedených akcí, které mohly být klukům inspirací. Věříme, že celá sobotní házenkářská akce nebyla zbytečná a že se v řadách kluků i rodičů setkala s úspěchem.

Házenkářský víkend pokračoval v neděli turnajem 4+1 ve Vršovicích. Dopoledne patřilo našim nejmenším. Přípravka odehrála čtyři utkání a i tentokrát bylo na co koukat. Přesto, že kluci okusili nepříjemný pocit z prohry, dokázali další utkání vyhrávat, bojovali a získávali nové herní zkušenosti. V týmu se objevily nové tváře, z nichž o sobě dal nejvíce vědět Filip Sládek, který nezapře geny své maminky. První zkušenosti na hřišti pak získali Viktor Mikolášek a Baltazar Bartušek. Příjemným překvapením byl výkon Jakuba Kráti Kratochvíla. Ondra Sedláček si své střelecké konto ochudil kvůli řadě přešlapů. Čtyřlístek Rynda, Štalmach, Lipka, Šiktanc, byli také šikovní a na hřišti si odehráli své. Velmi pozitivní byl názor z řady diváků, že je na hráčích a hře vidět pokrok kupředu. To nás těší, snad se nám bude společně dařit v tomto trendu pokračovat.

Sestava a branky: Sládek 13, Sedláček 10,  Kratochvíl 9, Šiktanc 3, Štalmach 2, Bartušek, Mikolášek, Rynda, Lipka

Po poledni patřila hala starším borcům. Pro tento turnaj jsme zvolili variantu dvou týmů, které doplnili kluci hrající i Podkrušnohorku a zkušenosti již byly znát. Oba výběry odehrály čtyři utkání, tři z nich každý tým vyhrál a v jednom pro změnu dostal výprask. V prvním týmu se střelecky vyznamenal Dan Erebai (26 branek) a Tomáš Němeček (23 branek), ale i ostatní hráči ukázali, že mají do budoucna velký potenciál. V druhém týmu se blýskl Martin Hendrych (32 branek) a svůj temperament a nadšení dokázal  v branky přetavit i Bob Peňažka (19 branek). Ostatní hráči se nechali strhnout a i oni předvedli vydařené výkony. Příjemným zpestřením této akce bylo natáčení sportovního pořadu České televize „Lvíčata“, který bude pravděpodobně vysílán příští sobotu na ČT:D a určitě tam svoje ratolesti uvidíte! Odkaz na video poté samozřejmě vyvěsíme na web.

Sestava a branky A: Erebai 26, Němeček 23, Mikolášek 8, Marek 3, Holomek 2, Rund, Svoboda

Sestava a branky B: Hendrych 32, Peňažka 19, Prokopius 7, Lenker 6, Pátek 6, Beneš 3, Hojairi 3

Všichni víkendoví účastníci si rozhodně zaslouží poděkování a pochvalu. Děkujeme a těšíme se na další akci.

Trenéři