HC TJ Náchod – HC Dukla Praha

středa 23. října od 18:30 hodin

Už jen nejlepších šestnáct týmů zbývá v Českém poháru. Dukla mezi ně samozřejmě patří také. Do osmifinále postoupila ze třetího kola, do kterého byly nasazeny všechny extraligové kluby, díky vysoké výhře 15:35 nad druholigovým celkem VŠ Plzeň. I ostatních jedenáct extraligových týmů v poháru pokračuje. Zbylé čtyři celky, které budou v poháru také usilovat o postup mezi nejlepších osm, jsou z 1. ligy. A jednoho z nich nám přisoudil pro osmifinále los. Je jím HC TJ Náchod.

HC TJ Náchod se aktuálně v tabulce první ligy nachází na sedmém místě a má jen o bod víc než náš B-tým. V sobotu Náchod podlehl v 1. lize dalšímu osmifinalistovi Českého poháru – Litovli – vysoko 35:26.
Do osmifinále poháru se náš středeční soupeř dostal díky dvěma těsným výhrám. Ve druhém kole nejprve přešel přes Havlíčkův Brod, který hraje Krajskou ligu Vysočiny, díky vítězství 29:31. Ve třetím kole pak Náchod vyhrál ve druholigovém Liberci, kde zvítězil o jeden jediný gól 30:31.
Nejlepším střelcem týmu v Českém Poháru je zatím s deseti góly zkušený Jiří Klouček, kterého jsme mohli v minulosti vídat i v dresu extraligového Jičína. Osm branek v poháru zaznamenal Jan Hrachový.
V první lize jsou ovšem ústřední osobnosti sestavy Náchoda trochu jiné. Jiří Klouček sice je s 28 přesnými zásahy třetím nejlepším střelcem týmu a pátým nejlepším střelcem celé ligy, jenže ještě před ním je Tomáš Osoba s 31 góly. Celé tabulce střelců první ligy pak zatím vévodí se 40 brankami Petr Feriberg. Náchod tak má v první pětici nejlepších střelců 1. ligy hned tři své hráče.
Co se obranné fáze týče, tak nesmíme zapomínat na brankáře Petra Vaněčka, který v minulosti působil také na Dukle. Jeho 196 cm výšky a 113 kg váhy by mohlo pořádně zkomplikovat našim míčům cestu do branky.

Dukla se potýká v extralize s nepříznivými výsledky. Po prohře ve Zlíně jsme doma nestačili na Plzeň a v průběžné tabulce nám patří až sedmá příčka. Přestože nás o víkendu čeká důležité utkání v Lovosicích, budeme určitě chtít v Náchodě potvrdit roli favorita, zvítězit a postoupit do čtvrtfinále.

O výsledku utkání budeme na našem webu informovat.

-red-

ilistračíní fotografie: Ladislav Adámek