Od poloviny října nás čeká velmi těžký měsíc plný turnajů a společných akcí. Kromě 4. kola pražského přeboru mladších žáků to budeSAB kemp, reprezentační utkání Česká republika-Srbsko a následné námi pořádané 5. kolo pražského přeboru a týden na to turnaj minižactva.

 Konečně se nám začíná dařit naplňovat naše plány a sbírat body dalším soupeřům. V neděli 20.10.2013 jsme udělali další krok dopředu, když se nám podařilo získat další důležité body proti soupeřům, kteří jsou zatím v tabulce před námi. Los nám na rozcvičení přidělil chlapce z Loko Vršovice. Utkání jsme od začátku kontrolovali, i když se nám zpočátku povedlo zkazit několik snadných míčů
a v poločase jsme vedli jen 8:4. V druhém poločase jsme již předváděli hru, kterou bychom měli produkovat, již tradičně si zahráli všichni hráči a zvítězili 19:4. První nulou se blýskl D. Grabemann v druhém poločase. Druhá utkání již byla jiná třída. Mluvit o vyrovnané hře s Duklou 6 zatím moc nejde, i když na branky z postupného útoku jsme remizovali 7:7, bohužel jsme k tomuto počtu přidali statistiku branek z rychlých útoků 0:28! Bylo to způsobeno především chybami v přihrávkách před vysunutou obranou a technickými chybami jako je dvojitý driblink a kroky. Poločas jsme ztratili 3:21 a konec byl 7:36 i přesto, že Dukla 6 stáhla všechny hráče z prvního poločasu.

Více, než na zápas s Duklou 6 jsme se však zaměřovali na poslední dvě utkání turnaje. Se Sokolem Vršovice jsme přibližně na stejné úrovni, což se ukázalo i v prvním poločase, ve kterém kralovaly obrany a zapisovatelé se doslova nudili. Oba útoky proměnily jen 4 střely. Výrazně se nám nepodařil začátek druhé půle, kdy Vršovice odskočily na rozdíl 3 branek a nám se nedařilo přesně zakončovat slibné šance a v obraně nám chyběla síla proti fyzicky vyspělejším hráčům Vršovic. Po slibném výsledku ze Všenor jsme přidali nepodařený výkon a prohru o 5 branek 8:13. Do konce turnaje chybělo v našem případě již jen jedno utkání s prozatím námi neporaženým družstvem Chodova. Od začátku šlo znovu o vyrovnané utkání, z naší strany přišla skvělá obrana a zlepšená střelba. I přesto jsme v poločase prohrávali 8:10. Z druhého poločasu nám zůstal především skvělý zážitek z předvedené hry a atmosféry v hale. Přišli jsme si jako na utkání dorostenců, ba dokonce mužů. Začalo se fandit a klukům na obou stranách to viditelně svědčilo. Nikdo už neodskočil na rozdíl větší než dvě branky a obě družstva se pravidelně střídala ve vedení. V poslední minutě měla obě družstva ještě 2 možnosti na zakončení, nakonec nedal branku nikdo a utkání skončilo nerozhodně 19:19. Pro nás skvělý a první bod s Chodovem, dobrý pocit z předvedené hry a bojovnosti. Na taková utkání se dívá velmi pěkně, kdo viděl, pochopí.

Zatím podáváme občas nevyrovnané výsledky, pokud se ale soustředíme, předvádíme velmi pěknou hru. Tentokrát si své premiéry odehráli J. Homola a M. Dvořáček. Především druhý jmenovaný ukázal, že do této kategorie může jako minižák ihned naskočit a ačkoli nedal branku z několika zajímavých příležitostí, v obraně si počínal velmi zkušeně.

Sestava: Grabemann, Slavíček 20, Svítek 7, Kincl 13, Bartoš 4, Sýkora, Barda 3, Dvořáček, Homola, Kaisler 1, Kratochvíl 4, Jánský 1.

 

Trenéři Marie Josefusová & Ondřej Václavek