HK A.S.A. Město Lovosice – HC Dukla Praha

neděle 27. října 2013 od 10:30 hod.

Domácí prohra v osmém kole proti Plzni (25:27) nás poslala na průběžné sedmé místo, tedy mimo šestici týmů, které budou po skončení základní části bojovat o medaile. O návrat mezi elitu se pokusíme hned v neděli, kdy nás před televizními kamerami vyzvou aktuálně třetí Lovosice.

Lovosice musely začínat sezonu sérií utkání na hřištích soupeřů. Hala Chemik totiž byla poškozena červnovou velkou vodou a rekonstrukce trvala až do září. Ani tato komplikace však Lovosicím nezabránila uhrát slušné výsledky. Hned první zápas sice lovosičtí prohráli v Brně (25:24), ale potom přišla série šesti výher v řadě. Při premiéře v opravené domácí hale například severočeši porazili do té doby stoprocentní Hranice 33:26. Řadu vítězných utkání přerušil Lovosicím až  Jičín. V minulém kole nad nimi doma zvítězil 26:24.
Náš nedělní soupeř si však spravil chuť v Českém poháru, v osmifinále rozdrtil druholigové Velké Meziříčí 18:34 a zajistil si hladký postup.  Vstřelené branky Lovosic se rozložily mezi větší počet hráčů, na soupisce však chyběl průběžně nejlepší střelec české extraligy Jiří Motl (65 branek).
Pohodlný postup do čtvrtfinále si zajistila i Dukla, přestože ji čekal o něco těžší soupeř. V hale prvoligového Náchoda jsme zvítězili 20:33 a i přes absenci zkušené trojice Rams, Piskač, Šik jsme zejména ve druhém poločase dominovali.
Tým tak dal zapomenout na prohru ve Zlíně i s Plzní a poslal vzkaz do Lovosic, který říká, že se severočeši budou muset o bodový zisk v neděli hodně bát. Zápas slibuje špičkovou házenou, plnou osobních soubojů a vypjatých situací.

Duklu můžete ve snaze zvítězit podpořit osobně v lovosické hale Chemik nebo alespoň na dálku u televizních obrazovek. Přímý přenos začíná na ČT Sport v neděli 27. října 2013 v 10:30 hod.

-red-