S bilanci dvou výher a třech porážek čekalo náš B-tým šesté kolo 1. ligy. Minulý týden naše béčko prohrálo po bojovném výkonu v Bystřici pod Hostýnem 29:26 a tentokrát chtělo proti Dvoru Králové nad Labem dokázat, že dokáže bodovat alespoň v domácí hale. To se nakonec povedlo a po poměrně jednoznačném průběhu jsme brali dva body za výrhu 26:21, kdy soupeř korigoval až ke konci utkání. Za zmínku určitě stojí 10 branek Jana Syřínka a také výkon Roberta Filipa v naší brance.
Dvůr Králové přivezl do Prahy řadu hráčů, kteří pamatují nedávné působení tohoto klubu v extralize. Hráči s extraligovými zkušenostmi byli ale i v sestavě Dukly. Suverénně nejvyšší počet startů v nejvyšší soutěži měl na straně Dukly její současný sportovní ředitel Daniel Čurda. Ten se rozhodl nastoupit za B-tým poprvé v sezoně za a pomoci mu tak k zisku bodů. Kromě něj byli v sestavě také Jan Tesař, Jan Syřínek, Jakub Kern, Štěpán Jeníček, Vít Reichl nebo Jan Petružela. Ti pravidelně nastupují za náš A-tým.

Na první branku se na Ruzyni čekalo dlouho. Oba týmy do té doby promarnily řadu šancí, ale nakonec to byla Dukla, kdo poprvé skŕoval. V šesté minutě jsme se trefili hned dvakrát. Soupeř sice záhy odpověděl, ale Dukla reagovala dalšími dvěma trefami, a tak to po devíti minutách hry bylo 4:2. V duchu malého počtu vstřelených branek se nesl celý první poločas. Robert Filip v brance Dukly předváděl vynikající výkon, v obraně zase exceloval Jakub Kern s Vítem Reichlem. V defenzivě byl platný také Jan Tesař, který ale musel později odstoupit kvůli zranění ramene.
Tři góly mezi 10. a 13. minutou nám přinesly vedení už 7:2, pak se až do 24. minuty střídaly oba celky ve skórování (24. minuta – 9:5). Na straně Dukly stříleli hlavně Syřínek a Bělohlav, za Dvůr Králové nejvíckrát skóroval Fiedor a Groh. Protože jsme v posledních šesti minutách první půle dali tři branky oproti jedné jediné královédvorské, ukazovala světelná tabule o přestávce vedení domácích 12:6.

Úvod druhého dějství přinesl třígólovou šňůru Dukly „B“, a tak jsme po pěti minutách hry měli pohodlné vedení 15:7. Dvůr Králové sice mezi 41. a 43. minutou zahrozil, dal tři góly v řadě a snížil na 16:10, ale Dukla už mu víc nedovolila. Milan Kotrč starší na lavičce našeho týmu už už sahal po time-outu, ale ten si nakonec vybrat nemusel. Soupeř se totiž těžko  dostával přes dobrou obranu a když už se mu to povedlo, tak až příliš často mířil vedle brány. Hodně střel pochytal také Robert Filip. V 50. minutě jsme vedli už o osm branek – 21:13.
V posledních deseti minutách zápasu se sice už jen dohrávalo, protože Dvůr Králové už na větší odpor nezmobilizoval síly, ale spustil se příval branek. Zatímco v předchozích padesáti minutách padlo 34 gólů, na poslední desetiminutovku jich připadlo hned třináct. O něco víc jich nakonec inkasoval nás brankář, ale žádné drama se nekonalo. Dukla totiž mírně polevila a už si jen hlídala dvoubodový zisk, kterého nakonec dosáhla za vítězství 26:21.

Příští týden se z důvodu reprezentační přestávky nehraje. V sobotu 10. listopadu pak vyrazíme na hřiště aktuálně poslední Lokomotivy Louny, kde se pokusíme poprvé bodovat i na hřišti soupeře.

Sestava a branky Dukly „B“: Filip, Šimánek – Kuklík 2, Tsunaev, Petružela, Tesař, Bělohlav 5, Aliapulios 1, Čurda 1, Bradáč, Jeníček 3, Reichl 1, Syřínek 10, Kern 3

Sestava a branky Dvora Králové: Babčaník, Šturma – Černý, Gogolák, Etrich, Kotík 2, Kirschbaum, Fiedor 7, Kulhánek 2, Voňka, Hracha, Groh 7, Zelinka 2, Tomeš 1