Deváté kolo extraligy znovu zamíchalo tabulkou. Po prohře s Jičínem se z průběžné vedoucí pozice poroučely Hranice oslabené o Stržínka a Konšela. Na čele je vystřídaly Lovosice, které si i bez svého nejlepšího střelce Jiřího Motla toto postavení vydobyly domácí výhrou nad Duklou. O výsledku rozhodl zejména výpadek Dukly na začátku druhého poločasu. Po devíti zápasech tak máme zápornou bilanci čtyř výher a pěti proher a s osmi body nám patří průběžná osmá příčka.

Před kamerami České televize se v lovosické hale Chemik odehrával vyrovnaný souboj jen zhruba do konce první čtvrtiny zápasu. Lovosice sice byly od začátku trochu napřed, ale Dukla se jich dokázala držet. Skóre otevřel Jan Landa a na 2:0 dával ve druhé minutě Berka. Petr Rams vzápětí snížil na 2:1, ale pak byl potrestán poměrně přísným dvouminutovém trestem. Domácí přesilovku využili a na konci páté minuty vedli 4:2, ale Šik v 7. minutě snížil na 4:3. Po sérii technických chyb a dobrých zákroků Petržaly i Adamíka se diváci gólu dočkali až ve 12. minutě. Malý z rychlého útoku zvýšil na 5:3. Možnost hrát v početní výhodě dostala i Dukla (2 min – Landa), ale Lovosice dvougólový náskok uhájily.
Kastner sice ještě v  17. minutě snížil na 7:6, ale pak už se Lovosice začaly vzdalovat. Z dálky se trefoval Chroustovský, dařilo se i Miloslavovi Sýkorovi, který na levém křídle zastoupil Motla. Shodou okolností oba tito hráči okusili v minulosti i dres Dukly.
Petržala v brance sice dělal co mohl, ale Sýkora v 21. minutě v přesilovce (2 min. Sviták) navýšil už a 9:6. V 25. minutě ze sedmimetrového hodu pak tentýž hráč dával na 11:7. Na čtyřbrankové vedení Lovosic ještě ve 27. minutě reagoval Syřínek (12:9) a po dvou vynikajících zákrocích Tomáše Petržaly a dvouminutovém trestu pro Landu snížil v čase 29:00 Petr Rams na nadějných 12:10. Lovosice ale koncovku poločasu zvládly a Dominik Miko sedm sekund před přestávkou zvýšil na 13:10. Přesto mohla Dukla pomýšlet na obrat ve druhé půli.
Obrat se ale nekonal. Zkraje druhé půle se předvedli oba brankáři. Nejdřív Adamík a pak hned třikrát Petržala. Jenže to byl znovu Sýkora, kdo dal gól. Ve 34. minutě jej navíc následoval Jonáš a bylo to už 15:10. Dukla doplácela na špatnou koncovku. Střely nebyly dobře umístěné a trefovaly brankáře domácích. Vždyť první branku Dukly ve druhé půli vsítil David Šůstek až ve 39. minutě. Lovosice už do té doby vedly 17:11.
Davida Šůstka po gólové střele ještě ve vzduchu nevybíravě dohrál Dominik Miko. Rozhodčí neváhali a vytáhli přímou červenou kartu. Jenže místo aby Dukla přesilovku využila, tak nechala skórovat dvakrát Berku a Lovosice vedly už o osm branek (41. minuta – 19:11). I když jsme se snažili o korekci  nepříznivého stavu, tak se nám nedařilo. Zasloužil se o to hlavně mladík Sýkora, který mezi 42. a 46. minutou skóroval za Lovosice hned třikrát (46. minuta – 23:15). Paradoxně to však byl právě Sýkora, díky kterému nám svitla naděje. Nechal se totiž unést na vlně gólů, které dal a vyslal na branku Dukly nepřipravené střely, které gólem neskončily. Rams Kotrč a Kastner tak do 49. minuty snížili na 23:18 a do poslední desetiminutovky jsme tak mohli jít s šancemi na vyrovnání. Ty ale utnul Chroustovký a znovu Sýkora. Do 51. minuty navýšili na 25:18 a Dukla byla opět ve velké ztrátě. Tu se snažil trochu zkorigovat dvěma góly Kotrč, ale Miloslav Sýkora byl nezadržitelný. V 57. minutě dal brankou na 29:22 Lovosicím  náskok sedmi branek a uzavřel svůj gólový účet na devíti přesných trefách. Svoje brankové konto se pokusil vylepšit také Milan Kotrč, který dvěma góly z 59. minuty upravil na 29:25. Celkem se tedy trefil šestkrát. Ještě o gól víc měl Petr Rams, který proměnil všech pět sedmimetrových hodů, které zahrával.
V 60. minutě zápasu padly ještě tři branky, z toho dvě do sítě Daniela Rangla, a tak se konečné skóre zastavilo na 31:26 pro Lovosice.

Příští týden se z důvodu reprezentační přestávky nehraje. Dukla se tak představí na domácím hřišti až 9. listopadu, kdy od 16:30 hostí aktuálně druhé Hranice

Sestava a branky Dukly: Petržala, Rangl – Kern, Kastner 4, Sviták, Šik 2, Piskač 2, Kotrč 6, Polášek, Rams 7, Reichl, Jeníček 1, Syřínek 1, Šůstek 3

Sestava a branky Lovosic: Adamík, Šálek – Krahulík 1, Landa 3, Sýkora 9, Chroustovský 4, Klimt, Hes, Berka 4, Semerád, Jonáš 4, Kolomazník 1, Miko 1 (přímá ČK), Malý 4