HC Dukla Praha – Handball KP Brno  32:27 (13:15)

Před reprezentační přestávkou jsme hostili tým Brna. Opět se ukázalo, že v letošním ročníku pro nás bude každý tým velikým soupeřem.

Do utkání jsme nevstoupili dobře. Nebyli jsme dostatečně důrazní v obraně a v útoku jsme byli také velmi nepřesní a zbrklí. Soupeř se ujal vedení o dvě branky a my jsme nebyli schopni jeho náskok dotáhnout. Vždy když jsme odbránili, tak jsme míč opět odevzdali nějakou technickou chybou nebo ukvapenou střelbou. V poločase vedl soupeř 15:13.

Po důrazném promluvě v poločase jsme do druhé půle vstoupili velmi dobře. Během pěti minut jsme otočili stav na 17:15 pro nás. Jenže pak hráči opět začali být velmi ukvapení a chtěli utkání rozhodnout každý sám a hlavně velmi rychle. Zbytečné chyby a ukvapenost soupeř využíval a trestal. Postupně opět otočil vývoj utkání ve svůj prospěch a ujal se vedení 22:19 a 24:21.

Pak jsme ale dokázali zabrat. Zlepšili jsme obranu (soupeř dokázal vstřelit pouze 3 branky za posledních 13 minut) a naopak jsme začali být v útoku efektivní. Jedenácti brankami jsme otočili utkání a dva body zůstaly doma.

Myslím, že hráči se opět přesvědčili o tom, že vstup do utkání je velmi důležitý. Musím ale tým pochválit za bojovnost a to, že v konci utkání dokázali dodržet taktické pokyny a utkání tak otočit.

Po reprezentační pauze jedeme na půdu favorita z Plzně. Uvidíme jestli dokážeme tento tým potrápit a přivézt nějaký bod.

Pavel Farář – trenér

Zavázal, Štefanič – Řežábek 4, Mubenzem 7, Stárka 5, Kalous 2, Březina 8, Křivohlavý 1, Kopáč 1, Chmelík 3, Viktora, Mulač, Krouský 1, Režnický