Maximum bodů zůstalo na Dukle

Máme za sebou první dvě pořadatelství pražského přeboru mladších žáků z celkových čtyř. Tentokrát jsme na turnaji ve Sportovním areálu Břve hostili 5. kolo pražského přeboru, kterého se kromě nás účastnila družstva Chodova, HA Zárubova, Všenor a Dukly 6.

Na úvod turnaje jsme jako již tradičně sehráli vzájemné utkání s Duklou 6, které ale tentokrát bylo rozdílné oproti jiným turnajům. Až do 8. minuty 1. poločasu jsme totiž drželi vyrovnané skóre 5:5, dokonce jsme se dvakrát dostali do vedení, což byla dříve nevídaná věc. Poté jsme ale zkazili několik míčů a netrefili branku. Druhý poločas jsme začali podobně, ale po poločase 5:13 bylo těžké se dostat zpět. Druhý poločas jsme prohráli 6:11, výrazným pozitivem byla ovšem předvedená hra. Dokázali jsme lépe bránit, ale především se prosazovat díky záběhům křídel, což se nám povedlo proti vysunuté obraně vůbec poprvé, konečně. Dříve pro nás obrana 3:3 byla téměř nepřekonatelná, tentokrát jsme si s ní dokázali přihrávkami za ni poradit.

Ve druhém střetnutí Všenory jsme začali ve zcela jiné sestavě a v úvodu to bylo trochu znát. Trvalo to přibližně pět minut a pak se již kluci srovnali se svými úkoly a začali hrát hru, kterou po nich chceme a umí ji. První branku jsme dostali až v 7. minutě, kdy už skóre bylo 6:1. Do poločasu jsme trpělivou, ale zároveň rychlou hrou přidali dalších 7 branek zatímco soupeř dal jen dva góly. V druhém poločase došlo k výraznému přitvrzení hry, což vyvrcholilo přímou červenou kartou za faul na ruku při střelbě a ve výskoku. Již předtím došlo k dalším dvěma zákrokům, které si možná zasloužily stejné řešení. Naštěstí se nic vážného nestalo a přesilovky nám umožnily navýšit rozdíl až na konečných 26:6. Prosazovali především hráči na křídlech, jmenovitě Petr Puchmajer a J. Svítek, kterým dobře přihrávaly spojky z vlastní poloviny hřiště. Křídlům se vyplatila jejich aktivita v rychlém útoku a spojky mohly šetřit síly na těžší utkání, která nás ještě čekala.

Hned v tom dalším jsme chtěli obrat o další body Chodov. Stejně jako na minulém turnaji bylo utkání od začátku vyrovnané, lepší začátek měl Chodov, když odskočil na rozdíl 0:3. Poté jsme nástup zachytili a postupně se dostali do mírného poločasového vedení 10:9. Druhý poločas jsme začali stejně špatně jako ten první. Opět jsme prohrávali o 3 branky a vypadalo to, že se o poločase hráči Chodova dobře poradili s trenéry a našli recept na naši kombinaci. I bez oddechového času se nám podařilo vyrovnat a opět hrát vyrovnanou partii. Ke konci utkání nám pomohlo vyloučení soupeře a sedmimetrový hod. Vypadalo to na bezpečný konec utkání. Bohužel jsme ale sedmičku neproměnili a museli jsme se ještě strachovat o výsledek. I my jsme nakonec byli vyloučeni, ale k naší radosti se nám podařilo vstřelit 18. branku a zrodilo se naše první vítězství nad Chodovem 18:15.

V posledním zápase turnaje s akademií Zárubova již zbývalo jen potvrdit tento výsledek. Nehledě na to jsme opět protočili sestavu a hráči hráli na postech, kde obvykle nehrají. Rozhodující náskok jsme nezískali jen proto, že jsme špatně obsazovali pivota, který nám dal polovinu branek v první poločase, tedy čtyři. Znovu hrála dobře obě křídla především před koncem poločasu, kdy jsme vedli 10:8. Nebyl důvod výrazně měnit sestavu, i když jsme neměli oba body jasné. Hlavní náskok jsme si vybudovali mezi 6. a 11. minutou. V závěru jsme ještě byli vyloučení, ale dobře zvládnutým koncem jsme splnili náš cíl a po výsledku 19:17 jsme získali i v tomto utkání oba body. Kromě křídel se velmi dobře předvedli oba mladí brankáři, který předvedli několik důležitých zákroků.

Udělali jsme další krok vpřed a pomalu dotahujeme kolegy z Dukly 6, což je vlastně nás cíl. Co nejvíce se jím přiblížit. Velmi potěšující je zlepšující se hra a především střelba křídel, která si konečně nechala poradit a zjistila, že naše rady opravdu fungují. A nás to těší 🙂

Sestava a branky: Grabemann, Slavíček 24, Sich 1, Svítek 11, Kincl 14, Bartoš 5, Sýkora, Dvořáček 4, Vaněk, Homola 1, Kaisler 3, Puchamajer 11.

Trenéři Ondřej Václavek a Marie Josefusová