HC Dukla Praha – HK A.S.A. Město Lovosice 27:25 (14:12)

Dukla v Českém poháru oplatila Lovosicím extraligovou porážku 31:26 z minulého týdne. V domácí hale na Ruzyni zvítězila pod vedením dvojice rovnocenných trenérů Pavel Pauza a Jiří Kotrč 27:25 a postoupila mezi nejlepší čtyři pohárové celky.
V semifinále je také Karviná, která po remíze v základní hrací době i v prodloužení porazila Hranice až v sedmimetrovém rozstřelu. Třetím známým postupujícím je úřadující ligový mistr z Jičína, který vyřadil Brno 28:23. Poslední čtvrtfinálový duel mezi Frýdkem-Místkem a Plzní je na programu až v pondělí 11. listopadu.

Zápas Dukly s Lovosicemi začal hezkou gólovou kombinací Davida Šůstka a Kamila Piskače, ale hosté brzy otočili a do 6. minuty získali vedení 1:4. Také díky zákrokům brankáře Petržaly jsme ovšem ve 14. minutě vyrovnali. Branku na 6:6 vsítil opět Kamil Piskač, tentokrát mu ale přihrával Petr Rams. Až do poslední minuty poločasu se pak hrálo vyrovnaně. Několik zákroků přidali oba brankáři, za Lovosice se střelecky dařilo Sýkorovi, který si zopakoval střelecké hody z extraligy, kdy se trefil devětkrát. Tentokrát stihl jen za poločas šest branek, když v čase 29:00 vyrovnával na 12:12. Lavička Dukly pak brala oddechový čas s cílem připravit gólovou situaci. To se také podařilo a opět to byl Kamil Piskač, kdo zatížil konto Lovosic gólem. Hostující Milan Berka pak v útoku stačil ještě ztratit míč, Zdeněk Polášek poslal dlouhou přihrávku dopředu na Jakuba Kastnera a ten dvě sekundy před přestávkou dal Dukle vedení 14:12.

Úvod druhé půle se podobal začátku utkání. Vojtěch Šik proměnil rychlý útok a vedli jsme 15:12, ale ve 35. minutě bylo vyrovnáno 15:15. Od té doby jsme ale Lovosice do vedení nepustili. Rams s Kotrčem a Kastnerem zajistili do 38. minuty náskok 18:15 a i když se Lovosicím rozstřílel Klimt, tak to nestačilo ani na vyrovnání. O chvíli později reagoval Milan Berka na tvrdou obranu Zdeňka Poláška oplácením a mohl být rád, že vše skončilo pouze oboustranným vyloučením na 2 minuty. Spolehlivě chytal i nadále Petržala a tak mohl Kastner ve 44. minutě skórovat na 20:17.
Lovosice mohly získat naději při přesilovce za poměrně přísné vyloučení Davida Šůstka, ale síly na hřišti se záhy vyrovnaly. Lukáš Malý totiž poslal k zemi Milana Kotrče a šel pykat také. Mezi 46. a 48. minutou se Dukla trefila hned čtyřikrát, z toho dvakrát to bylo zásluhou Kastnera, který spolehlivě proměňoval i ze složitých střeleckých pozic. Protože Lovosice reagovaly jen jednou brankou Berky, vedla Dukla ve 48. minutě už 24:18. O chvíli později Kern nezvládl dovoleným způsobem zastavit Berku a přesilová hra mohla ještě zamíchat kartami. Lovosice ale početní výhodu nevyužily a šestigólové vedení Dukly platilo i v 56. minutě kdy po dobrých zákrocích Petržaly proměnil vpředu sedmimetrový hod neomylný Petr Rams (27:21)
To však bylo ze strany Dukly vše. Ukvapený přechod do útoku, ze kterého postupně vyplynuly tři ztráty míče byl vodou na mlýn Lovosic. Těm ale naštěstí zbývalo jen málo času. Berka, Landa a Sýkora tak už jen korigovali nepříziívý výsledek na 27:25.

Dukla tak slaví důležité vítězství, které by mohlo být odrazovým můstkem k lepším výkonům také v extralize. V té hostíme v sobotu 9. listopadu od 16:30 hod. Cement Hranice sužovaný zraněním opory Stržínka a další spojky Konšela.

Další pohárová utkání se budou hrát až po zimní přestávce. Přesný termín však oznámíme na našem webu.

Sestava a branky Dukly: Petržala, Rangl – Kern, Kastner 5, Sviták 1, Šik 3, Piskač 4, Kotrč 3, Polášek 2, Rams 5, Jeníček, Syřínek 1, Šůstek 1, Mráz 2

Sestava a branky Lovosic: Adamík, Šálek – Krahulík 2, Landa 4, Sýkora 8, Jelínek, Chroustovský 2, Klimt 2, Hes 1, Berka 6, Semerád, Jonáš, Miko, Malý