HC Dukla Praha – TJ Cement Hranice

sobota 9. listopadu 2013 od 16:30 hod.

Reprezentační přestávka skončila, odehrány byly i tři zápasy čtvrtfinále Českého poháru ze čtyř. Nadcházející víkend tak bude znovu ve znamení extraligových bojů.
Z poháru vypadly Lovosice, které jsme v hale na Ruzyni vyřadili poměrem 27:25. Pohárový triumf neobhájí Hranice. Ty byly vyřazeny až v rozstřelu sedmimetrových hodů, ke kterému dospělo utkání v Karviné.

A právě Cement Hranice bude naším dalším soupeřem v extralize. Celek, kterému nechybí hvězdy typu Martina Stržínka, ani zkušení hráči jako Josef Kučerka, Tomáš Galus nebo Marek Tůma, už v lize posbíral 14 bodů, které zatím stačí na průběžné druhé místo za Lovosicemi. Ty mají na kontě stejný bodový zisk za sedm výher a dvě prohry, ale uspěly ve vzájemném zápase.

Dukla se zatím v extralize spíše trápí. Průběžné osmé místo a záporná bilance čtyř výher vůči pěti porážkám vyústilo ve změnu na lavičce. Ta se odehrála během reprezentační přestávky a znamenala konec u týmu pro asistenta trenéra Milana Kotrče staršího (více v samostatném článku). Dukla má nově dva rovnocenné trenéry Pavla Pauzu a Jiřího Kotrče. Právě pod vedením této dvojice tým zvítězil v poháru nad Lovosicemi (2725), oplatil jim nedávnou porážku z extraligy (31:26) a dokázal, že vyhrávat pořád umí.

Proti Hranicím budeme chtít dokázat, že postup do pohárového semifinále nebyl náhodný. Snazší to bude v tom, že Cementu bude pravděpodobně i nadále chybět zraněný Martin Stržínek, který drží průměr šesti branek na zápas a je druhým nejlepším střelcem týmu. Hranice se budou muset obejít asi i o Matěje Konšela, další údernou spojku. Bez nich Hranice naposledy prohrály nejen v poháru, ale i v extralize s Jičínem 22:29.
Na druhou stranu průběžně nejlepší střelec týmu Tomáš Galus (53 branek) a další zkušený hráč Marek Tůma (34 branek) se do Prahy chystají. Do branky bude navíc připraven Josef Kučerka, který suverénně vede extraligové statistiky co do počtu úspěšných zákroků (161).

Na straně Dukly se do sestavy vrátil Radek Mráz, který do pohárového zápasu naskočil až ve druhém poločase a rovnou dvakrát skóroval. Dukle po delší době fungovala i spolupráce s pivotem, Kamil Piskač vstřelil čtyři branky. Spolehlivý nejen v sedmimetrových hodech byl Petr Rams, povedený zápas si připsal i Jakub Kastner na pravém křídle. Důležité však bylo, že se Dukle podařilo až o polovinu snížit počet ztrát míče, soupeř tak neměl mnoho příležitostí zakládat rychlé protiútoky. Výkon v útoku podpořil brankář Tomáš Petržala, který svými zákroky nedal Lovosicím mnoho šancí zachytit náš nástup.

O tom zda se Dukle podaří udělat první krok za naplněním cíle získat deseti bodů v následujících sedmi kolech se můžete přesvědčit v sobotu 9. listopadu od 16:30 hodin buď osobně v hale na Ruzyni nebo prostřednictvím přímého přenosu internetové televize TVCOM.