Sobotní podvečer byl pro házenkáře nadmíru příjemný. Po středečním postupu do semifinále poháru si totiž v extralize vychutnala Cement Hranice poměrem 33:22 a ukončila tak sérii tří ligových proher za sebou. Vítězství nad dvěma nejlepšími celky průběžné extraligové tabulky během tří dnů navíc dodalo týmu tolik potřebné sebevědomí.

Zápas s Hranicemi začal pro Duklu dobře. Rychle jsme vedli 3:0, zatímco soupeř si dvakrát vylámal zuby na brankáři Petržalovi a dvakrát ztratil v útoku míč. Cement se poprvé prosadil až v osmé minutě zásluhou Zemánka. O chvíli později to bylo po brance Petra Ramse 5:2, ale Hranice začaly dotahovat. Čadra těžil z dobrých zákroků brankáře hostí Kučerky a v 11. minutě snížil na 5:4.
Pak se Hranice gólově odmlčely. Pokračovaly ve ztrátách míče, kterých měly v 15. minutě už osm, úspěšný zákrok navíc přidal opět Petržala. Branka Davida Šůstka a dva zásahy Jakuba Svitáka vzápětí přinesly vedení 8:4 (15. minuta) a donutily hostující lavičku k time-outu.
Oddechový čas Hranicím pomohl. Brzy snížily na 9:7 a při přesilové hře, kterou hrály během vyloučení Jana Syřínka, dokonce vyrovnaly na 9:9. To se v 19. minutě přesně trefil Rachač. Zbytek prvního poločasu už byl maximálně vyrovnaný. Dukla sice ve 24. minutě vedla 12:10, ale Cement využil dalšího vyloučení Dukly (Polášek) a vyrovnal na 12:12. Tomáš Petržala pak zabránil několika gólům ve své sítí. To samé se ale povedlo Josefovi Kučerkovi na druhé straně. Ve 28. minutě jsme sice měli početní výhodu, když byl vyloučen Jakub Samiec, ale gólově jsme vyšli naprázdno. Těsné poločasové vedení 13:12 nám tedy přinesl až David Šůstek a jeho gól ze 30. minuty.

Jestliže byl závěr prvního poločasu vyrovnaný, tak začátek druhého dějství přinesl přesně opačný vývoj. Dukla rozjela brankostroj, který poháněl hlavně Milan Kotrč. Ten dal ve 35. minutě už svůj třetí gól ve druhé půli a celkově 18. gól Dukly. To Hranice se od přestávky stihly prosadit jen jednou, míč ale ztratily hned čtyřikrát.
Ve 37. minutě došlo ke vzájemné potyčce mezi Čadrou a Svitákem, oba hráči putovali na dvě minuty na lavičku, Čadru navíc o chvíli později následoval i Šíra. Petr Rams z následného sedmimetrového hodu potvrdil, že je v této herní situaci neomylný a Dukla vedla o šest (19:13).
Mezi 41. a 43. minutou se Cement trefil dvakrát za sebou. Zemánek a Rachač snížili na 20:16, navíc byl vyloučen Kastner a tak to vypadalo, že by Hranice mohly zápas zdramatizovat. Přesilovou hru ale soupeř příliš nevyužil a Polášek s Ramsem a Šikem do 48. minuty dali Dukle klid v podobě vedení 24:17. O sedm branek to bylo i v 53. minutě, kdy Petr Rams proměnil i svou třetí sedmičku v zápase (28:21).
Hranice se ve zbytku zápasu dokázaly prosadit už jen jednou a to v 60. minutě z ruky Koblihy. To Dukla stihla ještě pět gólů. Předposlední z nich si připsal, jak jinak než ze sedmimetrového hodu, Petr Rams. Ten tak uzavřel svůj brankový účet na osmi vstřelených gólech. Celkové skóre utkání pak uzavřel na 33:22 Milan Kotrč, druhý nejlepší střelec (6 branek).
Na Daniela Rangla, který v závěru vystřídal po celý zápas spolehlivého Tomáše Petržalu, už šla jen poslední střela, která naši branku nemohla ohrozit.
Tým Hranic ve druhém poločase zcela propadl, celkově prohrál o jedenáct a zamířil rychle do šaten, aby stihl vlak na Moravu. To Dukla mohla v klidu slavit důležité vítězství, kterým potvrdila středeční postup do semifinále poháru i v extralize.
Příští týden se představíme na půdě Přerova, za 14 dní jedeme do Zubří, a tak Duklu doma uvidíte opět až 30. listopadu, kdy hostíme úřadujícího mistra z Jičína.

Sestava a branky Dukly: Petržala, Rangl – Kern, Kastner 3, Sviták 3, Šik 4, Mráz 3, Piskač, Kotrč 6, Polášek 4, Rams 8, Reichl, Syřínek, Šůstek 2

Sestava a branky Hranic: Kučerka, Fabián – Rachač 4, Zemánek 3, Brož, Čadra 3, Kobliha 2, Samiec J., Tůma 3, Galus 3, Samiec T. 1, Šíra 3

foto: Martin Kabát

-red-