TJ Loko Louny – HC Dukla Praha „B“ 31:31 (18:16)

Přestože Dukla „B“ veze z venkovního utkání poprvé v sezoně alespoň jeden bod, označil jeden z trenérů Milan Kotrč starší remízu v Lounech za ztrátu jednoho bodu. Dukla „B“ totiž podle něj měla na hřišti průběžně posledního týmu tabulky první ligy zvítězit.

Zápas v Lounech se ze začátku vyvíjel pro Duklu „B“ dobře. Už ve třetí minutě jsme vedli 1:3, když se trefil Jan Syřínek. I v následujících minutách nám dobře pracovala obrana, za kterou spolehlivě chytal Robert Filip. Toho jsme využívali k zakládání a proměňování rychlých protiútoků. V desáté minutě jsme vedli už o pět branek (3:8).
Louny ale ve zbytku poločasu využily toho, že jsme polevili v obraně a dovolili zejména Klimtovi s Triebem často skórovat. V 16. minutě už to bylo 9:11 a o osm minut později domácí po sérii čtyř branek v řadě dokonce vedli 15:14. Lukáš Pína a Vít Reichl pak dokázali na další branky Loun odpovědět, ale v závěru poločasu se domácí prosadili ještě dvakrát a zajistili si tak poločasové vedení 18:16.
Druhá půle přinesla rychlé vyrovnání (18:18 – 34. minuta) a záhy i vedení Dukly „B“ 19:20 (39. minuta). Do 45. minuty jsme si vybudovali dokonce čtyřbrankové vedení, ale Louny opět zabraly a třemi góly v řadě vyrovnaly na 25:25 (49. minuta).
Poslední desetiminutovka tak slibovala pořádné drama, které také přišlo. Louny se v jejím úvodu dostaly o gól dopředu, ale my jsme na každou jejich trefu dokázali odpovědět. Přesto jsme v obraně nedokázali i přes osobní obranu zabránit Václavu Klimtovi, který nastupuje i za extraligové Lovosice, aby často skóroval. Utkání tak dospělo za vyrovnaného stavu až do samotného závěru. Michal Fric poslal Louny do vedení 31:30, ale důležitým gólem odpověděl Filip Bradáč, který srovnal na 31:31. Louny si ještě zkusily v čase 59:17 oddechovým časem připravit taktiku pro vstřelení rozhodujícího gólu. Poslední útok ale sehrály špatně, pohrdly dobrou příležitostí na pravém křídle a nakonec přišly o míč rozhodnutím rozhodčích, kteří odpískali pasivní hru. Dukle už na rozhodnutí zbývalo jen okolo deseti sekund. Chvíli trvalo, než jsme uvedli míč do hry a pak se v časové tísni pokusil z velké dálky překvapit brankáře domácích Bělohlav. Jeho střela se ale jen otřela o blokující obránce a zamířila nad branku.
Zápas tak skončil remízou 31:31, která pro Louny znamená, že o bod přeskočily dosud předposlední Karvinou B. Dukla B poskočila na šestou příčku, ale je pravděpodobné, že s tím jak budou do tabulky zaneseny výsledky dalších zápasů, opět o něco klesne…

Sestava a branky Dukly „B“: Filip, Šimánek – Kuklík 1, Tsunaev, Petružela 4, Bělohlav 4, Pína 2, Aliapulios, Bradáč 6, Jeníček 3, Hovorka, Pugliese, Reichl 6, Syřínek 5

Sestava a branky Lokomotivy Louny: Chlouba, Dedera – Sochor, Brecko M., Bittner, Knobloch 1, Jahn 1, Klimt 9, Triebe 10, Hartman 3, Vacek, Vavrica 1, Svoboda, Fric 6