SSK Talent Plzeň – HC Dukla Praha 36:33 (18:19)

K nedělnímu utkání v Plzni jsme neodjížděli v roli favorita. Plzeň letos zatím neztratila ani bod, a tak byla v domácím prostředí jednoznačným favoritem. Možná i tato skutečnost motivovala hráče ještě více.

Od samotného začátku bylo utkání velmi vyrovnané. Hra měla vše, co k moderní házené patří. Hrálo se tvrdě, ale korektně, rychle, spojky na obou stranách byly klíčovými hráči. V našem družstvu předváděl velmi dobrý výkon také brankář Š. Rada.

Proto byl stav až do cca 20 min. vyrovnaný a ani jedno družstvo se nedokázalo odpoutat. Nám se to povedlo po několika výborných zákrocích brankáře za stavu 9:9. Odskočili jsme na nepatrný rozdíl 2 – 3 branek. Soupeř ale opět do poločasu využil několika našich technických chyb a neproměněných šancí a tak se šlo do šaten za stavu 19:18 pro nás.

Ve druhé půli jsme pokračovali ve velmi dobrém výkonu. Podařilo se nám opět, zejména díky střelbě spojek (hlavně D. Kývala), odskočit na 24:21. Tento nepatrný rozdíl jsme drželi až do poloviny poločasu. Za stavu 29:25 soupeř změnil obranu na 2:4 na naše ostré spojky. My jsme na to sice dokázali reagovat a vytvořili jsme si dobré střelecké příležitosti, ale bohužel jsme je neproměnili. Soupeř toho naopak využíval k postupnému srovnávání skóre. V této fázi utkání jsme bohužel nedokázali proměnit čisté gólové šance a také jsme udělali několik zbytečných technických chyb. Tím jsme soupeře, který byl zjevně zaskočen vývojem utkání, posadili do sedla, a ten otočil vývoj utkání ve svůj prospěch. V samotném závěru si již vítězství pohlídal.

I přes porážku mohu říci, že jsme odehráli zatím náš nejlepší zápas. Celkově si myslím, že toto utkání patřilo k nejlepším v letošním ročníku. Remíza by dle vývoje utkání byla asi spravedlivá, ale na to se ve sportu bohužel nehraje. Proto musíme soupeři jen poblahopřát k vítězství a poučit se z chyb do příštích utkání. Ale náš výkon byl opravdu dobrý a hráči zaslouží poděkování. Po takovémto výkonu můžeme odcházet i přes porážku ze vztyčenou hlavou.

V příštím kole hostíme Ostravu a doufám, že body zůstanou doma.

Farář Pavel – trenér

Sestava a branky Dukly:  Rada, Zavázal – Řežábek 5, Mubenzem 4, Kývala 12, Stárka 2, Kalous, Březina 4, Křivohlavý 1, Kopáč 1, Chmelík 4, Patzel, Režnický