Sokol HC Přerov – HC Dukla Praha

neděle 17. listopadu 10:30 hod.

Sváteční neděle 17. listopadu začne pro extraligové házenkáře Přerova a Dukly vzájemným soubojem o dva body do tabulky. Přestože se hraje na půdě Přerova, je Dukla jasným favoritem tohoto střetnutí. Vždyť Hanáci dokázali v deseti zápasech zvítězit jen jednou a krčí se na posledním místě ligové tabulky.
Dukla naopak po reprezentační přestávce ožila a dala zapomenout na nevýrazné výkony. Nejdříve ve čtvrtfinále poháru vyřadila Lovosice, aby o tři dny později vyprovodila z vlastní haly Hranice poměrem 33:22. Oba týmy z úplného čela tabulky ovšem přijely do Prahy, zatímco tentokrát pojede Dukla potvrzovat zlepšenou formu ven.

Útok Přerova v této sezoně staví hlavně na zkušeném Viktorovi Hastíkovi, kterého doplňují mladíci Filip Hardt a Lukáš Frančík. Toto trio dohromady skórovalo 153 krát z celkových 241 branek, kterých Přerov v deseti zápasech dosáhl (Hastík 53x, Hardt a Frančík shodně 50x). Obrana Přerova je stejně jako útok druhá nejhorší v lize (304 obdržených branek). Více gólů inkasovala jen předposlední Kopřivnice. Vidět je to i na úspěšnost zákroků brankářů. Pouhých 37, 31 procenta stačí mezi všemi družstvy extraligy jen na poslední místo.

I když všechny statistiky mluví proti Přerovu, tak je nutné nepodcenit soupeře. Vždyť jedinou výhru, kterou Hanáci vybojovali (29:26), odnesl Frýdek – Místek a ten má v tabulce momentálně stejně bodů jako Dukla.

Dukla bude chtít v Přerově využít své silné zbraně – rychlých útoků. Zatím z nich dala 67 branek, což je čtvrtina všech vstřelených gólů. Jde o druhé nejlepší číslo hned po Zubří, které v rychlém útoku uspělo 78 krát. O rychlé útoky se budou starat hlavně naše rychlá křídla Milan Kotrč s Jakubem Kastnerem, branky z dálky pak obstarají Vojtěch Šik a také Petr Rams, který v poslední době prokazuje také vynikající úspěšnost v sedmimetrových hodech. I díky tomu dal v posledních dvou extraligových duelech dohromady hned patnáct branek.
O osudu utkání ale kromě počtu ztrát míče pravděpodobně rozhodne obrana Dukly. Ta v extralize zatím nijak nezáří a odráží se to i na úspěšnosti našich brankářů. Ti jsou s průměrem necelých 42 procent úspěšných zákroků v této statistice čtvrtí nejhorší v extralize. I obrana se ale v posledních dvou zápasech zlepšila. Hranicím jsme například dovolili pouhých 22 vstřelených branek.

O tom zda Dukla potvrdí na Hané jak roli favorita, tak zlepšenou formu z posledních dvou zápasů, se můžete přesvědčit prostřednictvím přímého přenosu internetové televize TVCOM. Utkání začíná v neděli 17. listopadu 2013 v 10:30 hod.

-red-

(foto: Martin Kabát)