V neděli 10. 11. 2013 jsme odehráli turnaj mladších žáků v Plzni. Velmi jsme se těšili a s velkým očekáváním odjeli na ZŠ Boleveckého, kde hraje oddíl Talent Plzeň. Našimi soupeři byli Plzeň, Lovosice, Šťáhlavy a Strakonice. Ani jeden z těchto týmů jsme ze současnosti neznali a věřili jsme, že utkání budou lepší, vyrovnanější než v soutěži Přeboru.

Tak se také stalo a hned první poločas prvního utkání nám trenérům otevřel oči. Hráli jsme se Strakonicemi. Zaskočeni byli i chlapci, kterým trvalo celý první poločas než si uvědomili, co je potřeba pro vítězství udělat. Druhá půle byla lepší a nakonec kluci vyhráli. Další zápas byl ovšem ve stejném duchu jako první. Hráli jsme s Lovosicemi. Rozdíl oproti prvnímu utkání byl ten, že se kluci neprobrali a prohráli velkým rozdílem o 10 branek.

Doufali jsme, že v dalších utkáních se hra zlepší, ale nebylo tomu tak. Poslední dva zápasy se Šťáhlavy a Plzní měla velmi podobný průběh. Kluci vyhráli, ale jejích výkon rozhodně neodpovídal našemu očekávání.

V celkovém pořadí jsme se umístili na druhém místě. Můžeme to považovat za úspěch, ale protože jsme náročnější a chceme vychovat dobré hráče, spokojeni nejsme. My trenéři jsme se přesvědčili a viděli chyby, na kterých je potřeba hodně pracovat. Také je velmi důležité jezdit po celé České republice a hrát utkání s různými soupeři. Hlavně je nutné hrát utkání vyrovnaná, kde to není  jednoduché a je třeba bojovat celou dobu hry.

Kluci zhodnotili turnaj velmi podobně. Velmi se těšíme na další soupeření.

Trenéři Charvátovi