Možnost doprovodit na palubovku jedny z nejlepších házenkářů světa si před čtrnácti dny nenechali ujít naši nejmenší „Dukláci“. Ti se tak mohli setkat se svými vzory, nebo si vzor na hřišti najít. Češi předvedli v přípravném utkání se Srbskem výbornou házenou a jistě tak motivovali nejen naše nejmenší házenkáře.

Česká reprezentace hrála v Praze na počátku listopadu hned dvě přípravná utkání. V pátek 1. listopadu jsme s hosty z Balkánu remizovali 29:29, ve druhém přípravném utkání o den později už národní tým vicemistry Evropy ze Srbska porazil 30:25.

Právě druhému duelu přihlíželi také minižáci Dukly. Česku skvěle fungovala ofenziva, byť tým nemohl spoléhat na kapitána Filipa Jíchu, který kvůli viróze chodil jen na sedmimetrové hody. Osm minut před koncem zápasu zvýšil Alois Mráz už na rozdíl osmi branek, a i když stříbrní medailisté z loňského Eura vzápětí sérií čtyř gólů po sobě snížili, na obrat myslet nemohli.

Zápasy se Srbskem byly pro český celek jednou z posledních možností, jak se nachystat na evropský šampionát. Reprezentanty čeká ještě novoroční turnaj v Maďarsku a 12. ledna už vstoupí zápasem proti Rakousku do evropského šampionátu. Dalšími soupeři ve skupině jsou Makedonie a domácí Dánsko.

-Matěj Měchura-