Velice dobře si Dukla vedla v uplynulém víkendu. Sérii výher odstartoval B-tým, který si v sobotu připsal cennou výhru nad dosud neporaženou Litovlí (30:28). Mladší dorost navázal vítězstvím nad Ostravou 35:27 a starší dorostenci na závěr sobotního hracího dne rozdrtili stejného soupeře 41:19. Ta nejdůležitější výhra však přišla o den později. Extraligový tým potvrdil roli favorita a v Přerově nakonec zvítězil 26:30. Hanáci však bojovali do poslední chvíle a Dukla musela dva body nakonec zarputile hájit.

První poločas zápasu, ve kterém byla Dukla jasným favoritem začal podle předpokladů. Po pěti minutách hry jsme vedli už 1:5, když uspěl Kastner. Ještě v 11. minutě jsme vedli o tři branky, když sedmimetrový hod proměnil Petr Rams. Domácí ale vzápětí ožili a přestože hráli v oslabení dotáhli se ve 14. minutě na 8:9. Dukla pak znovu zabrala, rozstřílel se David Šůstek a nebýt zákroku brankáře Poura, který zlikvidoval sedmimetrový hod, patřil by nám ve 22. minutě už pětibrankový rozdíl. Domácí si přesto za stavu 10:14 vybrali oddechový čas, ale korigovat nedokázali. Nevyužili ani přesilovou hru při vyloučení Petra Ramse. Ve 28. minutě tedy platil stav 12:16. Úplný závěr první půle ale Dukla nezvládla. Hardt, Kozlovský a Hradil do přestávky snížili na rozdíl jediné branky 15:16.

I druhá půle se vyvíjela podobně jako ta první. Dukla si vybudovala čtyřbrankový náskok, i když tentokrát na to potřebovala o něco více času (41. minuta – 17:21). Přerovský Hradil mezi 46. a 47. minutou upravil na 20:22, ale následný sedmimetrový hod už nezvládl. Dukla toho využila do do 51. minuty získala už šestibrankové vedení (20:26). Lavička Hanáků reagovala znovu oddechovým časem, který se jí tentokrát vyplatil. Do 57. minuty, kdy se trefil Zemánek, se Přerov dotáhl na nebezpečných 25:27. Stejný hráč ale vzápětí obdržel dvouminutový trest a Dukla dvěma brankami přesilovou hru využila. V 59. minutě vedla už 25:29 a Přerovu nezbýval na závěrečný tlak čas.

Dva body jsme tedy vybojovali v Přerově my. Domácí zůstávají s pouhou jednou výhrou z 11 zápasů na posledním místě tabulky, Dukla se vrátila do šestice, která bude bojovat o medaile. S dvanácti body ztrácíme na třetí Jičín jen dva body, aktuálně vedoucí Lovosice mají bodů osmnáct.

Příští týden budeme hrát opět na hřišti soupeře. Tentokrát zavítáme v televizním utkání na horkou půdu do Zubří, které o víkendu nezvládlo domácí duel se Jičínem a prohrálo 22:24.

Sestava a branky Dukly: Petržala, Rangl – Kern, Kastner 5, Sviták 2, Šik, Mráz 3, Piskač 1, Kotrč 6, Polášek 2, Rams 9, Reichl, Syřínek, Šůstek 2

Sestava a branky Přerova: Pour, Matuška – Bortl, Ďurčík 1, Hradil 3, Kozlovský 4, Zemánek 3, Buček, Študent, Hardt 8, Hastík 4, Frančík 3