HC Dukla Praha – Sokol Ostrava 35:27 (18:13)

1. liga mladšího dorostu

V osmém kole přijela na naší palubovku předposlední Ostrava. Podle tabulkového postavení se mohlo zdát, že půjde o lehký zápas, ale naše aktuální forma nás varovala, že nesmíme nic podcenit a makat naplno.

Začátek utkání jsme zvládli dobře a vedli 3:1, ale poté přišla série nepřesností a rázem jsme prohrávali 4:6. Naštěstí se nám ale podařilo brzy vyrovnat a zhruba do 20. minuty držet nerozhodný stav. Ve 20. minutě přišel pravděpodobně největší zlom utkání, vzhledem k naší nedůrazné a špatné obraně jsme sáhli k vysunuté obraně a částečné osobní obraně. Tento tah se ukázal jako dobrý, protože jsme po ztrátách soupeře dávali jednoduché góly z rychlých útoků. Výsledkem toho bylo poločasové skóre 18:13.

Do druhého poločasu jsme šli sice s tím, že vedeme, ale že výkon, zejména v obraně není vůbec ideální. Přesto druhý poločas probíhal celkem v pohodě, když jsme si hlídali náskok plus mínus pěti gólů a v závěru jsme ještě skóre navýšili na rozdíl osmi gólů. Výsledkem toho bylo vítězství 35:27 po nepříliš povedeném výkonu. V příštím kole zavítáme do Lovosic, kde snad konečně předvedeme maximum toho, co v nás je a odvezeme si dva body.                                                      

J.B.

Sestava a branky Dukly: Zavázal, Štefanič – Halenčák, Zelenka, Hradecký 5, Chmelík 3, Viktora 3, Háza, Lenner 2, Mulač 3, Janotka 5, Krouský 7, Patzel 5, Režnický 2