HC Gumárny Zubří – HC Dukla Praha

neděle 24. listopadu 2013 od 10:30,  přímý přenos ČT Sport

Na horkou půdu do Zubří pojede extraligový tým Dukly ve 12. kole Triglav pojišťovna extraligy. Valaši doma prohráli už tři zápasy v řadě, naposledy podlehli 22:24 Jičínu, a tak budou chtít před domácími fanoušky odčinit tuto nelichotivou sérii. Dukle se naopak po reprezentační přestávce začalo znovu dařit, uspěla jak v poháru, kde postoupila mezi nejlepší čtyři týmy, tak v extralize. Tam porazila doma Hranice a zvítězila i v Přerově. Se 12 body jí patří průběžná šestá příčka, a tak je zpátky ve skupině, která bude hrát o medaile. Zubří na  nás ztrácí čtyři body a je aktuálně deváté. Nebudou chybět ani kamery České televize. Zápas můžete vidět v přímém přenosu na ČT Sport.

Se Zubřím jsme hráli hned v úvodním extraligovém kole na Ruzyni. Doma jsme s Valachy neměli větší problémy (více zde) a po poločase 16:11 jsme zvítězili přesvědčivě 32:24. Šest branek dal tehdy Radek Mráz, pětkrát se trefil David Šůstek a čtyřbrankovou extraligovou premiéru zažil Štěpán Jeníček. O kvalitním výkonu brankáře Petržaly samozřejmě není pochyb (14 úspěšných zákroků).

Na výkon brankáře se budeme spoléhat i v hale Zubří, která bude pravděpodobně i přes nevýrazné domácí výkony Valachů zcela zaplněná. Gólově se v letošní sezoně daří tradičně Milanovi Kotrčovi, který je se 46 góly zatím nejlepším střelcem týmu. Na paty mu ale dýchá velezkušený Petr Rams, jenž letos zažívá velmi podařenou sezonu. K dvaceti brankám ze sedmimetrových hodů (2. nejlepší v extralize) přidal dalších 24 gólů ze hry a je pro tým oporou.

Zubřané se kromě mohutné podpory publika budou chtít odrazit od rychlých protiútoků. Z této herní situace dali nejvíc gólů ze všech týmů v extralize (81, Dukla je druhá se 73 brankami). Nejvíc gólů má ale v dresu Zubří na kontě srbská spojka s černohorským pasem Duško Trifunovič. Stejně jako Milan Kotrč se trefil šestačtyřicetkrát. Mety čtyřiceti branek pak dosáhlo i trio Jan Zahradníček (44), Tomáš Mičkal (42) a Tomáš Bechný (40). Brankář Zubří Orság se letos spíše hledá, oproti 135 úspěšným zákrokům Tomáše Petržaly má na kontě 91 zásahů, to Tomáš Janků, který s Orságem tvoří v bráně Gumáren vyrovnané duo, už posbíral 99 zásahů.

Na Valašsku lze tedy očekávat poměrně vyrovnané utkání, na jehož konci by ovšem Dukla mohla mít mírně navrch. O tom, zda nakonec vyhraje Dukla nebo Zubří se ale přesvědčíte, pokud si v neděli 24. listopadu zapnete před 10:30 ČT Sport. Zápas, který je na webu Českého svazu házené označen jako ŠLÁGR KOLA, tam uvidíte v přímém přenosu.

-red-