TJ JM Chodov – HC Dukla Praha „B“ 35:27 (16:13)

Bez posil z A-týmu, které úspěšně bojovaly o dva extraligové body v Zubří, nastoupil B-tým v 1. lize mužů k pražskému derby na Chodově. I tak byl ale Chodov soupeřem, se kterým se bodovat dalo. Na to by ale byl potřeba mnohem lepší výkon. Hlavně v obraně jsme nedokázali hrát se soupeřem vyrovnanou partii. Kvůli tomu jsme ani nemohli naplno využít naši silnou zbraň v podobě rychlých protiútoků. Střelba spojek v postupném útoku končila často na kompaktním bloku obrany domácích, a tak jsme po zásluze prohráli. Jen výsledek vypadá možná až příliš krutě.

I když jsme vstřelili prví gól, šel Chodov rychle do vedení, v páté minutě vedl 3:1. Během další pětiminutovky navýšili domácí skóre už na 8:4. Hodně jim k tomu pomohla děravá obrana našeho B-týmu. Pak se ale karta obrátila, obrana začala fungovat správně a přistupování k útočníkům přineslo snadno získané míče a možnost jít do rychlého útoku. V tom se naše křídla Aliapulios s Petruželou nemýlila a výrazně přispěla k sedmigólové šňůře, kterou jsme do 18. minuty získali vedení 8:11. To bylo ale z naší strany v prvním poločase všechno. Chodov si pěti góly v řadě mezi 20. a 25. minutou vzal zpět vedení (14:12) a do poločasu ještě náskok o jeden gól navýšil. Do šaten jsme tedy šli za stavu 16:13.

Na začátku druhého poločasu jsme se dvakrát dostali soupeři na dostřel (32. minuta – 18:17), ale v dalším průběhu hry jsme stále častěji dopláceli na nepřesnosti v obraně. Chodov toho dokázal využít a postupně si budoval rozhodující náskok. Ve 37. minutě vedl už 21:17,  o deset minut později pak 28:21. Znovu to byli křídelní hráči Aliapulios a Petružela, kteří dvěma brankami deset minut před koncem snížili na 28:23 a dali Dukle naději na srovnání stavu, pokud poslední desetiminutovku zahraje excelentně. To se ale nestalo. Chodov během minuty odmítl jakékoli pochybnosti o tom, kdo zvítězí. Navýšil na 30:23 a náskok si bezpečně pohlídal. Ještě ve 28. minutě domácí vedli 32:27, což by přibližně odpovídalo průběhu utkání, ale v posledních dvou minutách jsme jim dovolili ještě tři branky a nechali je odskočit na možná až příliš krutý konečný výsledek – 35:27.

Chodov se díky výhře posunul před náš B-tým a v tabulce mu aktuálně se 10 body patří 4. místo. Dukla „B“ má o bod méně a dvě kola před koncem podzimní části je na šesté příčce. Příští týden vyzveme v domácím utkání průběžně sedmé Nové Veselí.

Sestava a branky Dukly: Filip, Šimánek – Kuklík, Tsunaev, Petružela 6, Pína 1, Bělohlav 1, Aliapulios 10, Bradáč 2, Hovorka 1, Pugliese, Syřínek 6