HC Gumárny Zubří  – HC Dukla Praha 23:29 (16:13)

V základní části extraligy začaly odvetné boje.  Dukla i přes odlišný průběh utkání napodobila výsledek z prvního kola, ve kterém Zubří doma porazila 32:24 a veze si z Valašska dva body za výhru 23:29. O té rozhodl mimořádně podařený druhý poločas. Vždyť o přestávce jsme ještě prohrávali 16:13. Čtvrtá domácí prohra Zubří znamená pro tento tým propad na deváté místo. Dukla po reprezentační přestávce a příchodu Jiřího Kotrče k týmu zabrala a v extralize poskočila už na čtvrté místo.

K utkání v Zubří jsme nastoupili bez Zdeňka Poláška, který se potýkal se zdravotními problémy a zápas tak sledoval jen z tribuny. Domácí v úvodu vedli díky dvěma proměněným sedmimetrovým hodům Tomáše Bechného 2:0, ale Dukla do osmé minuty otočila na 4:5, když se ze stejné herní situace trefil Petr Rams. Byl to už pátý sedmimetrový hod v utkání. Těsný náskok jsme udrželi i přes oslabení při vyloučení Kastnera ze 12. minuty. Potom ale domácí otočili góly obou křídel Zahradníčka a Mičkala na 8:7. První přesilová hra pro nás (15. minuta – Šlachta) přinesla další obrat ve skóre. Jeníček, Piskač a Šůstek strhli vedení na stranu Dukly (8:10 – 18. minuta). Vyloučení Štěpána Jeníčka však vzápětí odstartovalo dlouhý střelecký půst našeho týmu. Deset minut bez gólu nemohlo přinést nic jiného než čtyřbrankovou ztrátu, kterou zařídil ve 27. minutě znovu Zahradníček. (14:10). Zubří v závěru poločasu ještě hrálo krátkou přesilovou hru šest proti čtyřem (Kastner, Šůstek), ale nedokázalo ji využít. Neomylný střelec sedmimetrových hodů Petr Rams tak mohl v čase 29:22 stanovit poločasové skóre na 16:13. Oba týmy měly po prvním poločase vysokou úspěšnost střelby (Dukla 62 % a Zubří dokonce 70 %).

Ve druhé půli jsme se Zubří rychle přiblížili, ale  na vyrovnání jsme si museli počkat do 40. minuty, kdy gól na 18:18 dával Vojtěch Šik. To už v brance Dukly stál Daniel Rangl. Milan Kotrč pak ve 42. minutě poslal Duklu proměněným rychlým útokem poprvé ve druhé půli do vedení (19:20). Zubří se pak ubránilo přesilové hře Dukly (Dědek), ale Vojtěch Šik svým dalším gólem navýšil na 19:21 (44. minuta). Valaši se naposledy v utkání vzepjali v přesilové hře, kterou hráli mezi 45. a 47. minutou při vyloučení Kerna. Randýsek s Mičkalem dokázali srovnat skóre na 21:21. Dukle sice ve 47. vrátil vedení rychlý útok Štěpána Jeníčka, ale pak diváci dlouhých šest minut neviděli nic než technické chyby Zubří a Duklou nastřelené tyče. V 53. minutě byl na dvě minuty vyloučen Horut a Dukla si v přesilové hře začala budovat rozhodující náskok. Milan Kotrč s Jakubem Svitákem  zařídili vedení 21:24 a stejní dva hráči mezi 56. a 58. minutou definitivně rozhodli o tom, že si Dukla z horké zuberské půdy odveze dva body (22:28). Zubří se v této pasáži zmohlo jen na střelu do bloku a dvě technické chyby. Tomáš Mičkal pak v 58. minutě jen kosmeticky upravil skóre na 23:28. Poslední slovo měl ovšem Jakub Sviták, který si všechny tři svoje branky schoval do posledních šesti minut zápasu. Dukla tak v Zubří díky vydařenému druhému poločasu (zejména posledním patnácti minutám) potvrdila dobrou formu a poskočila už na čtvrté místo tabulky.

V sobotu se vracíme po delší odmlce na domácí půdu, kde od 18:30 hostíme úřadujícího mistra z Jičína. Tomuto soupeři máme co oplácet, vždyť na jeho palubovce jsme ve 2. kole podlehli 21:17.

Sestava a branky Dukly: Petržala, Rangl – Kern 1, Kastner 2, Sviták 3, Šik 4, Mráz 3, Piskač 1, Kotrč 5, Rams 4, Reichl, Jeníček 3, Šůstek 3

Sestava a branky Zubří: Orság, Janků – Šlachta 2, Douda, Trifunovič 1, Horut 3, Třeštík, Randýsek 2, Šustáček 3, Bechný 2, Václav, Zahradníček 4, Dědek 1, Mičkal 5,