Úřadujícího mistra z Jičína jsme ve 13. kole Triglav pojišťovna extraligy porazili po poměrně jasném průběhu 29:23. Soupeři jsme  tak oplatili porážku 21.17 ze 2. kola a bodově jsme se na něj v tabulce dotáhli. O čtvrtou extraligovou výhru v řadě se nejvíc zasloužil brankář Tomáš Petržala, který zaznamenal rovnou 22 úspěšných zákroků.

Jičín šel v úvodu utkání do vedení a to i díky přesilové hře za vyloučení Kerna, ale už v 7.minutě vyrovnával Sviták na 3:3 a to bylo naposledy, kdy v utkání platil vyrovnaný stav. Dobrá obrana s Tomášem Petržalou v zádech soupeři nedovolila hrozit z připravených pozic, a tak mohl Jakub Kastner ve 14. minutě navýšit už na 8:4. Jičín ale zabral, jeho brankáři posbírali posbírali první zákroky, a do 18. minuty snížil při vyloučení Poláška na 8:7. To se ze značky sedmimetrového hodu trefil Bohumír Skopal.
Dukla si vzápětí vybudovala třígólový náskok, ale Krahulec s Lepiešem snížili na 10:9 (21. minuta).  Jenže na víc hosté neměli, jejich pokusy často končily na dobré obraně a brankáři Petržalovi. Jičínu se navíc ve 27. minutě zranil jeho zdaleka nejlepší střelec Jan Vocásek, a tak přišel i o palebnou sílu z dálky. První poločas hraný ve velkém tempu Dukla nakonec ovládla poměrem 15:11 a to ještě Petr Rams po siréně neuspěl ze sedmimetrového hodu.

Druhá půle začala tak, jako skončila ta první, tedy neproměněným sedmimetrovým hodem. Exekutorem byl tentokrát Milan Kotrč. Ale ani to Duklu nezbrzdilo. Jičín ztrácel míče nebo pálil do tyčí a brankáře Petržaly. Zdeněk Polášek zařídil ve 36. minutě už pětibrankový náskok (17:12) a ani v dalších minutách se obraz hry nezměnil. Drbohlav sice gólem na 18:15 dal Jičínu naději, ale tu dvě branky Poláška a dva zákroky Petržaly vzápětí ukončily. Když se mezi 46. a 48. minutou trefili Rams a Sviták, vedla Dukla už o sedm gólů (22:15). Jičín se sice ještě snažil útočit, ale Petržalovy zákroky číslo 15, 16 a 17 zaplněné hlediště utvrdily o tom, že vítězem bude Dukla. Radek Mráz a Jakub Kastner tuto skutečnost mezi 51. a 52. minutou vyjádřili také gólově a když se o chvíli později přidal také Kamil Piskač, vedla Dukla už o deset (26:16). Jičín ještě díky Zemanovi s Drbohlavem v závěru mírně korigoval, ale na víc než na prohru 29:23 to nestačilo. Dukla si doma dva body pohlídala, po zásluze vyhrála a navíc získala s Jičínem díky relativně vysoké výhře kladnou vzájemnou bilanci.

Příští týden jedeme na půdu průběžně poslední Kopřivnice, kterou jsme doma porazili 35:25. Cokoli jiného než dva body by tedy bylo 7. prosince neúspěchem.

Sestava a branky Dukly: Petržala, Rangl – Kern 2, Kastner 2, Sviták 4, Šik 2 , Mráz 5, Piskač 1, Kotrč 3, Polášek 5, Rams 3, Syřínek, Šůstek 2, Bělohlav

Sestava a branky Jičína: Machalický, Kurial – Skopal 4, Rychna, Krahulec 2, Král 2, Bareš 1, Naimann, Vocásek 2, Lepieš 1, Kvasnička 2, Drbohlav 4, Zeman 5, Groh