Minulý týden jsme na pražském Chodově prohráli 35:27, a tak jsme chtěli toto zaváhání napravit alespoň v domácím utkání. Čekal nás ale těžký soupeř v podobě Nového Veselí, jehož branku hájí Tomáš Suchý, který je v obci na pomezí Čech a Moravy na hostování právě z Dukly.

A právě na Tomášovi Suchém se až příliš často rozbíjely střelecké pokusy hráčů B-týmu. Dukla tak od začátku ztrácela, zpočátku prohrávala už 0:3, ve 13. minutě 3:7, ale pak už náskok soupeře nenarůstal. Ani Veselí totiž nepůsobilo v útoku příliš sebejistě a rozchytal se i brankář Filip. Ještě ve 26. minutě přesto hosté vedli 8:11, ale minutu a půl před koncem vyrovnával na 11:11 Lukáš Komárek.  Těsně před přestávkou jsme mohli jít dokonce do vedení. Jenže nařízený sedmimetrový hod jsme neproměnili a soupeř stačil ještě bleskovým protiútokem několik sekund před sirénou strhnout vedení na svou stranu. Poločas tedy skončil 11:12 pro Nové Veselí. Dukla se navíc musela obejít bez jednoho ze dvou svých hráčů, nominovaných do utkání hvězd první ligy Štěpána Jeníčka. Ten totiž kvůli zranění zápas nedohrál.

Přesto jsme do druhého poločasu vstoupili dobře a poměrně dlouho jsme byli lepším týmem. Jenže se nám stále nedařilo soupeři odskočit. Ve 43. minutě jsme sice vedli 18:16, ale Nové Veselí záhy vyrovnalo. Nerozhodný stav platil i ve 22. minutě (21:21), jenže v závěru utkání opět úřadoval brankář Nového Veselí Tomáš Suchý. Hlavně díky němu hosté odskočili na 21:24. Filip Bradáč ještě tři minuty před koncem korigoval na 22:24, ale pak už stříleli góly jen hosté. Zápas skončil 22:27 a tak před poslední podzimním kolem, které nás čeká za týden v Náchodě, zůstaneme ve druhé polovině tabulky, pravděpodobně na sedmém nebo osmém místě.

Sestava a branky Dukly: Filip, Šimánek – Kuklík 1, Tsunaev, Petružela 3, Bělohlav 2, Pína, Aliapulios 1, Komárek 5, Bradáč 2, Jeníček, Hovorka 1, Syřínek 6, Kern