HC Dukla Praha – Sokol Nové Veselí 33:22 (15:13)

V posledním zápase na domácí půdě podzimní části jsme přivítali celek Sokol Nové Veselí, který jsme porazili na přípravném turnaji o šest branek, takže jsme chtěli navázat na ukradení obou bodů z Lovosic a zároveň potvrdit, že předešlé vítězství nad dnešním sokem nebyla náhoda. Na soupeřově straně stál druhý nejlepší střelec soutěže Ondřej Veselý, jemuž jsme ovšem dovolili skórovat pouze jednou.
Zápas z naší strany nezačal nejlépe, rychle jsme prohrávali 0:2 a navíc neproměnili sedmičku. Naštěstí jsme poté dokázali už odpovídat na soupeřovy branky a drželi se v závěsu jednoho až dvou gólů. Hlavně vinou špatné koncovky a nepříliš dobrého výkonů brankáře se nám nedařilo stále otočit stav v náš prospěch. Po vystřídání gólmanů došlo k vyrovnání skóre, ale stále jsme tahali za kratší provaz až do 24. minuty, kdy po krásné individuální akci Vojty Patzela se otočil vývoj utkání v náš prospěch a od této chvíle jsme vedli celý zápas. Poločasový stav tak zněl 15:13.
Do druhé půle se vrátila naše brankářská jednička, které se vedlo o poznání lépe než v prvním poločase. Navíc se přidala zlepšená efektivita střelby a zřejmě i únava nejlepšího střelce hostí Matouše Valouška, kterému nepadaly míče do brány jako na začátku utkání. Rozdíl mezi námi a soupeřem se neustále zvětšoval, ale nemohli jsme polevit, jelikož do konce zápasu zbývalo poměrně dost času a jakýkoli pocit protivníka, že by mohl zdramatizovat konec utkání, jsme nesměli připustit a také se tak stalo. Hráči ke zbytku zápasu přistoupili zodpovědně a tak si mohli zahrát i ti, na které v průběhu zápasu nepřišla řada. Na konci utkání signalizovala světelná tabule poměrně jasné vítězství 32:22, které znamená udržení se na prvních místech tabulky.
Příští týden zajíždíme do nevyzpytatelných Strakonic, kde budeme chtít zakončit podzimní část jak jinak než vítězstvím.

Sestava a branky Dukly: Zavázal, Štefanič – Burdátš, Zelenka, Hradecký 11, Valenta 2, Chmelík 3, Viktora, Háza, Lenner 1, Mulač 6, Krouský 4, Patzel 5, Režnický 1

-H.B.-