KH Kopřivnice – HC Dukla Praha
sobota 7. prosince 2013 od 18:00

Ke třem zápasům v průběhu sedmi dnů nastoupí házenkáři Dukly v rámci posledních tří kol podzimní části extraligy. V sobotu 7. prosince pojedeme do Kopřivnice, ve středu 11.12 se představíme v Karviné a s domácími fanoušky se rozloučíme 14. prosince v hale na Ruzyni střetnutím s Frýdkem-Místkem.

Náš nejbližší soupeř, tedy Kopřivnice je zatím nejslabším celkem celého extraligového pelotonu. Se ziskem pouhých tří bodů (za domácí remízu s Plzní a výhru nad Přerovem) se krčí na posledním dvanáctém místě a to odehrála o zápas více než předposlední Přerov. Kopřivnická obrana zároveň obdržela nejvíc branek ze všech celků (439). To znamená průměr přes 31 branek na jeden zápas a to i přesto, že brankáři tohoto celku mají druhý nejvyšší počet zákroků v celé extralize (celkem 330).

Kopřivnický útok naopak nepatří k nejhorším, aktuálně má na kontě jen o 11 branek méně než Dukla a o 21 více než Jičín. Branky jsou ovšem rozložené na více hráčů, podobně jako v Dukle. Mírně vyčnívá Jiří Mičola  (48 branek) a Jaromír Petřík (45 branek).

Dukla potvrdila dobrou formu i proti Jičínu a natáhla šňůru vítězství na čtyři v řadě. Opřít jsme se mohli o vynikajícího brankáře Tomáše Petržalu, který si připsal hned 22 úspěšných zákroků a měl zásadní podíl na hladké výhře 29:23 a na bodovém dorovnání Jičína, který je v tabulce průběžně třetí. Střelecky se dařilo spojkám Poláškovi s Mrázem (oba pět branek), čtyřmi zásahy přispěl i Jakub Sviták. Trenérská dvojice Pauza- J. Kotrč bude mít v Kopřivnici výhodu v širokém kádru, protože na straně Dukly bude 12 hráčů do pole, kteří budou moci ohrozit brankáře Žingora a Fabiána.

Kopřivnice by podle papírových předpokladů měla být pro náš tým snadným soupeřem, pro Duklu hovoří i první vzájemný zápas z Ruzyně. Ten přinesl jasnou výhru Dukly 35:25. Soupeř v září v Praze nekladl větší odpor. Zaváhání silné Plzně, která ve městě automobilky Tatra ztratila bod za remízu 24:24 však ukazuje, že není radno Kopřivnici podcenit. O tom zda si Dukla s Kopřivnicí snadno poradí a ušetří cenné síly pro další nabitý program se budete moci přesvědčit prostřednictvím přímého přenosu internetové televize TVCOM (odkaz zde). Utkání začíná v sobotu 7. prosince 2013 v 18 hodin.

-red-