HC TJ Náchod – HC Dukla Praha B 34:26 (19:10)

B-tým zakončil první polovinu prvoligových bojů v ročníku 2013/14 vysokou prohrou v Náchodě. Favorizovaní domácí neměli s naším „béčkem“, kterému chybělo hned několik hráčů obvyklé sestavy, žádné problémy. Brzy po začátku zápasu vedli 9:1 a osmibrankový náskok uhlídali až do konce. Pozitivem může být snad jen to, že 1. ligu okusili také čtyři dorostenci, kteří po utkání dorostu nastoupili ještě v mužské soutěži. Někteří z nich ukázali, že mohou v budoucnu usilovat jak o místo v sestavě B-týmu, tak potenciálně i o extraligu.

Náchod drtil Duklu B hned od začátku. Dobrá obrana a chyby našich hráčů mu zajišťovaly snadné branky z rychlého útoku, se kterými naši brankáři nemohli udělat vůbec nic. Náchodskou lavinu se nám podařilo zbrzdit až po deseti minutách, to už ale domácí vedli 9:1. Zbytek prvního poločasu byl už vyrovnaný. Náchod si hlídal náskok a Duklu B nepouštěl do dalších šancí, které by jí mohly dát naději na obrat. Nejčastěji se prosazoval Petr Freiberg, který se na konci utkání mohl pochlubit hned 14 vstřelenými brankami.
Dukla B na devatenáct tref Náchoda stihla do poločasu odpovědět jen 10 góly, nejčastěji se trefoval Petružela. Do přestávky jsme šli za stavu 19:10.

Ve druhé půli jsme se chtěli pokusit zvrátit nepříznivý stav a díky zlepšené obraně se nám opravdu podařilo domácí znejistět. Dostali jsme se až na pětibrankový rozdíl. Jenže pak jsme v obraně opět polevili a to spolu s neproměněnými šancemi v útoku vrátilo soupeři klid a poločasový náskok. Pozitivem mohly být alespoň tři branky talentovaného dorostence na pravé spojce Mubenzema i návrat po zranění v podání Jiřího Píchy. Ten skóroval rovněž třikrát.
Další korekce skóre přišla z rychlých útoků. Ty proměňovala obě křídla Kuklík s Aliapuliosem, ale do konce utkání už zbývalo málo času a domácí to moc dobře věděli, takže už neznervózněli. V závěru navíc přidali několik branek, které stanovily konečné skóre na 34:26. Náchod tedy zvítězil náskokem, který si stihl vybudovat už za prvních deset minut zápasu.

Po polovině soutěže tedy přezimujeme s devíti body za 4 výhry, jednu remízu a 6 proher na buď na devátém nebo na desátém místě, to v případě že Bohunice porazí Jičín „B“.

Sestava a branky Dukly: Šimánek, Filip – Kuklík 3, Tsunaev, Petružela 6, Aliapulios 5, Komárek, Bradáč 2, Pícha 3, Mubenzem 3, Hovorka, Stárka 1, Kalous 2, Křivohlavý 1