KH Kopřivnice – HC Dukla Praha 26:26 (12:12)

V Kopřivnici jsme roli favorita nepotvrdili. Z haly průběžně posledního celku tabulky totiž vezeme jen bod za remízu 26:26. Navrch jsme měli jen v části prvního poločasu, ale do přestávky domácí srovnali na 12:12. Ve druhém dějství jsme už většinou jen dotahovali. Přesto jsme se tři minuty před koncem dostali do vedení o dvě branky,  vítězství se nám ale uhájit nepodařilo. Ve velmi vyrovnané tabulce nás tak na čtvrtém místě vystřídal Cement Hranice, který si poradil se Zlínem.

Úplný úvod utkání byl vyrovnaný, poprvé jsme se dostali do vedení v 5. minutě (2:3). Pak nám pomohl Tomáš Petržala, který zlikvidoval sedmičku Kopřivnice. Ve 12. minutě to bylo už o dvě branky, když sedmimetrový hod proměnil Radek Mráz. I přes dvě dvouminutová vyloučení krátce po sobě (Mráz, Šik) jsme si náskok udrželi, domácí totiž nedokázali proměňovat vyložené příležitosti. V 19. minutě navýšil už na 6:10 Jakub Kern a stejný gólový rozdíl platil i pět minut před přestávkou (8:12). Vypadalo to, že roli favorita zvládneme. Jenže pak přišla další dvě dvouminutová vyloučení na naší straně (Syřínek, Kotrč). Když už se zdálo, že oslabení víceméně zvládneme, došlo ke zranění domácího Marka Bukovského. Vykloubené rameno si vyžádalo příjezd záchranné služby, která hráče odnesla na nosítkách. Zhruba patnáctiminutová vynucená přestávka prospěla více Kopřivnici. Dukla už totiž do přestávky neskórovala ani jednou, zatímco domácí stihli vyrovnat na 12:12.

Protože domácí Žižkovský dostal na konci první půle dvouminutový trest stejně jako lavička Kopřivnice za protesty, měli jsme možnost hrát na začátku druhého dějství dvojnásobnou přesilovou hru. Ta nám pomohla k vedení 13:15 (34. minuta), jenže domácí záhy vyrovnali a při přesilové hře ze 37. minuty dokonce otočili vývoj zápasu. Ve 40. minutě už vedli 18:15. Ani oddechový čas Dukly nástup Kopřivnice nezbrzdil. Ve 44. vedla už o pět branek 21:16. Zejména střelecká úspěšnost Milana Kotrče ovšem během dalších pěti minut zajistila Dukle vymazání téměř celého manka (49. minuta 22:21). Tým v těchto chvílích podržel i brankář Petržala. Kopřivnice se ale dalších šest minut dařilo bránit se tlaku Dukly a držet jednobrankový náskok. To se změnilo v 55. minutě kdy vyrovnal Zdeněk Polášek. Když nám potom Mráz s Kotrčem zajistili dvěma góly vedení 24:26, zdálo se, že jsme odpor domácích definitivně zlomili a že dva body po boji nakonec odvezeme. Tři minuty a osm sekund před koncem ale snížil na 25:26 Bajgar. Brankář Fabián potom vychytal ve vyložené šanci Kamila Piskače a Dan Hojník, který v zápase vstřelil celkem 9 gólů, z protiútoku vymetl horní roh Petržalovy branky. Za poslední dvě minuty už nepadl žádný gól, a tak zápas skončil remízou 26:26.

Další utkání nás čeká už ve středu 11. prosince od 18:00, kdy v předposledním kole před zimní přestávkou nastoupíme v Karviné.

Sestava a branky Dukly: Rangl, Petržala – Kern 3, Sviták 1, Šik, Mráz 2, Piskač, Kotrč 9, Polášek 4, Rams 2, Syřínek 1, Šůstek 2, Bělohlav 1

Sestava a branky Kopřivnice: Fabián, Žingor – Meca O. 6, Lipový, Gřes Jan., Bukovský, Petřík 1, Gřes Jiří, Bajgar 4, Mičola 4, Hanus, Hojník 9, Krpelík 2, Žižkovský

-red-