HC TJ Náchod – HC Dukla Praha 24:46 (13:20)

K poslednímu utkání před zimní přestávkou jsme zajížděli do Náchoda. Toto družstvo ještě nezískalo ani bod. Byli jsme tedy jasným favoritem. Bylo jen otázkou, jestli hráči utkání nepodcení.

Úplný vstup do utkání se povedl domácímu Náchodu, který vedl 3:1.  Poté jsme již začali praktikovat naši hru. Začali jsme lépe bránit, chodili jsme do rychlých útoků a postupně jsme převzali děj utkání do svých rukou. Jen jsme si občas vybírali slabší chvilky v obraně a soupeř toho využíval. Do přestávky jsme si i tak vytvořili sedmibrankový náskok.

Do druhého poločasu jsme nastupovali s cílem dobře bránit a nedostat více jak 25 branek. Toto hráči splnili na výbornou. Postupně jsme soupeři odskakovali až na konečný rozdíl 22 branek. V utkání skórovali všichni hráči a zápas jsme tak zvládli na jedničku.

Sestava a branky Dukly: Rada – Mubenzem 7, Kývala 5, Stárka 4, Šigut 3, Kalous 7, Zrno 5/1, Březina 9, Křivohlavý 3/1, Kopáč 3/1

Nyní nás čeká zimní přestávka, kterou využijeme k obnovení fyzické kondice. Někteří hráči se zúčastní reprezentačních srazů a doufám, že i kvalifikace dorostenců na ME.

My budeme nadále pracovat abychom po přestávce navázali na velmi dobré výkony v posledních kolech a udrželi se ve hře o medaile.

Hráči zaslouží za první polovinu soutěže pochvalu za nasazení a přístup. Po prvních kolech to rozhodně nevypadalo na hru o vrchní část tabulky. Současné umístění je tedy příjemným překvapením a zároveň tak trochu závazek pro jarní část soutěže.

Pavel Farář – trenér