HCB OKD Karviná – HC Dukla Praha
středa 11. prosince, 18:00

Tři zápasy v průběhu osmi dní. Takový je závěr podzimní části Triglav pojišťovna extraligy. V sobotu jsme hráli v Kopřivnici, utkání jsme ale zejména v úplném závěru nezvládli a navzdory roli favorita vezeme jen bod za remízu 26:26. Šanci napravit tuto ztrátu budeme mít už ve středu, kdy jedeme do Karviné. Baník čeká na domácí vítězství už měsíc a půl, a tak nás rozhodně nečeká snadné utkání.

Karviné patří zatím osmá příčka s 12 body. Na pátou Duklu ztrácí pět bodů a určitě udělá všechno proto, aby bodovala a zachovala si přijatelnou výchozí pozici pro jarní útok na elitní šestici, která bude hrát o medaile. Poslední dvě utkání Baníku nevyšla. Nejprve doma prohrál se Zubřím 26:28, aby o týden později ztratil oba body i v Jičíně (24:20). Karviná však dokázala, že umí hrát s kýmkoli. Doma například porazila úřadujícího mistra z Jičína a zvítězila i v Hranicích. Tým střelecky táhnou hned čtyři hráči. Nejvíce branek má na kontě Marek Vančo, který je se 75 góly zatím třetím nejlepším střelcem celé extraligy. Jen o pět branek méně má Radim Chudoba (70), kterému na záda dýchá Slavomír Mlotek (67). Silnou čtveřici uzavírá Radek Sliwka (60).  Brankáři Karviné mají v dosavadním průběhu podobnou úspěšnost jako ti dukelští (42,92% ku 49,02%). V čem Karviná oproti Dukle zaostává, jsou branky z rychlých útoků. Dukla je v této disciplíně spolu se Zubřím úplně nejlepší z celé soutěže. Oba týmy už z rychlého útoku vstřelily 94 branek, Baník jich má o čtyřicet méně.

Dukla bude i přes výpadek v Kopřivnici a nevýhodu zápasu na hřišti soupeře mírným favoritem. Většina statistik totiž hovoří pro ni. Kromě zmíněného rychlého útoku je to také úspěšnost střelby a to jak ze hry, tak ze sedmimetrových hodů. Pro Duklu vyzněl lépe i výsledek prvního vzájemného utkání (27:25) a větší střelecká vyrovnanost kádru (63 Kotrč, 54 Rams, 42 Šik, 40 Šůstek, 37 Polášek, 36 Mráz). Karviná však dokázala, že umí potrápit i silné soupeře, a tak můžeme očekávat vyrovnané utkání s dramatickou koncovkou. Pokud hráči odevzdají maximálně koncentrovaný výkon, tak by měli v Karviné uspět. V opačném případě se může radovat i domácí Baník.
Utkání sledujte prostřednictvím přímého přenosu internetové televize TV COM ve středu 11. prosince od 18 hodin.

foto: Jiří Růžička

-red-