Uplynulý víkend znamenal poslední soutěžní kolo před zimní přestávkou jak pro B-tým, tak i pro oba dorostenecké celky. B-tým ve své premiérové sezoně v 1. lize přezimuje devátý, mladší dorostenci jsou zatím pátí. Nejlepší pozici má po podzimu je starší dorost, který se po vlažnějším začátku dostal do dobré formy a do druhé poloviny soutěže půjde z medailové třetí pozice. Všechny tři soutěže se v roce 2014 opět rozjedou 15. února.

B-tým sice svou první sezonu v první lize začal dvěma prohrami, ale pak přišly i bodové zisky. V osmém kole jsme dokonce doma porazili průběžně vedoucí Litovel. Závěr podzimu se ale nevydařil a prohry na Chodově, doma s Novým Veselím a v Náchodě nás nakonec poslaly ve vyrovnané soutěži na deváté místo, kde zatím držíme dvoubodový náskok na sestupové pozice. Jasným cílem pro jarní část je setrvání v soutěži. Nejlepším střelcem týmu je Jan Syřínek s 53 brankami a to i přesto, že v posledním kole v Náchodě nenastoupil.

Mladší dorostenci sice dokázali na podzim porazit silné týmy jako HK Lovosice nebo Zubří, prohra z posledního kola ve Strakonicích, kterým patří umístění ve druhé polovině tabulky, ale nakonec znamenala ústup z medailových pozic. Přesto mladší dorost ztrácí na bronzovou příčku pouze jeden bod a na jaře bude mít určitě o co hrát. Nejvíc gólů (75) nastřílel za mladší dorost Jan Hradecký.

Tabulce 1. ligy staršího dorostu zatím jasně dominuje Talent Plzeň, který vyhrál všech 11 utkání. Dukla sice třikrát prohrála, ale dvakrát to bylo s celky, které jsou v aktuální tabulce nad ní (Plzeň a Kopřivnice). Po podzimu nám tak patří bronzová pozice, kterou budeme chtít na jaře ještě minimálně o jednu příčku vylepšit. Tým střelecky táhnou talentovaní Filip Březina, Dieudonné Mubenzem a Daniel Kývala (69, 62 branek a 55 branek).

-red-