HCB OKD Karviná – HC Dukla Praha 26:20 (12:12)

V Karviné jsme sobotní ztrátu bodu z Kopřivnice neodčinili. Tentokrát jsme dokonce ztratili oba body a ve velmi vyrovnané tabulce jsme vypadli z elitní šestice. Aktuálně nám patří 7. příčka, ale před námi jsou rovnou čtyři celky (Jičín, Brno, Frýdek-Místek, Hranice), které mají jen o bod více. Do „šestky“ se tedy můžeme vrátit už v sobotu, kdy v posledním kole před zimní přestávkou hostíme Frýdek-Místek.

Na lavičce Karviné se v utkání s Duklou objevil také reprezentační trenér Jaroslav Hudeček, který má týmu z pozice sportovního ředitele pomoci k lepším výsledkům. Hudeček tak mohl sledovat, jak si Karviná už na začátku zápasu vybudovala čtyřbrankový náskok (10. minuta – 6:2). Nejčastěji se prosazoval Radim Chudoba, kterému sekundoval Jan Užek. Dukle se naopak nedařilo v koncovce, naše pokusy často zastavoval brankář Baníku Vít Schams. O chvíli později to bylo už 8:3 pro domácí, ale větší náskok jsme Karviné nedovolili. Do 16. minuty jsme snížili na 9:7. Pak nás sice zbrzdily dvouminutové tresty pro Radka Mráze a později i Štěpána Jeníčka, ale Karviná početních výhod nevyužila, a tak platil ve 23. minutě po proměněném sedmimetrovém hodu Petra Ramse stav 12:10.  Díky brankáři Petržalovi a vyrovnanějšímu počtu hráčů na palubovce se nám podařilo v závěru poločasu vyrovnat na 12:12 a protože Daniel Rangl chytil Radimovi Chudobovi sedmimetrový hod, platila remíza i o přestávce.

Ve druhé půli jsme nejprve využili vyloučení Drobka a dostali se do vedení 13:15, Baník ale do 38. minuty vyrovnal na 16:16 a o chvíli později si při vlastním oslabení dokonce vybudoval náskok 19:16. Velkou zásluhu na tom měl domácí gólman Schams, který neinkasoval 10 minut, než ho ve 48. minutě konečně překonal Petr Rams (20:17). Karviná ale Dukle další snížení nedovolila. Radim Chudoba navíc mezi 52. a 53. minutou dvěma góly poslal domácí do vedení o šest branek (23:17). Na vyrovnání už zbývalo málo času. Drobek sice v 57. minutě viděl za třetí dvouminutový trest červenou kartu, ale na šestibrankovém náskoku Karviné už se nezměnilo vůbec nic. Utkání skončilo výsledkem 26:20.

Sestava Dukly: Petržala, Rangl – Kern 1, Sviták 1, Šik 2, Mráz 4, Piskač, Jeníček, Syřínek, Kotrč 2, Polášek 5, Rams 4, Šůstek 1, Bělohlav

Sestava Karviné: Vydra, Schams, Bartoň – Vala, Hanisch 1, Vančo 2, Drobek, Chudoba 8, Mlotek S. 2, Mlotek T., Sliwka 5, Užek 6, Vučković 2, Paululik

 

(foto: Jiří Růžička)