HC Dukla Praha – SKP Frýdek-Místek
sobota 14. prosince 2013, 16:30 hod.

Návrat do elitní šestky. S žádným jiným cílem nemůžeme jít do posledního utkání před zimní přestávkou. Na aktuálně sedmé místo nás odsunula ztráta bodu minulou sobotu v Kopřivnici (26:26) a středeční prohra v Karviné (26:20) V sobotu 14. prosince budeme hostit průběžně pátý Frýdek-Místek, který v tabulce v případě výhry určitě přeskočíme. Má totiž jen o jeden bod víc než Dukla. Utkání to ale nebude jednoduché i vzhledem k výsledku prvního vzájemného zápasu v této sezoně.

Frýdek-Místek zatím svými výkony v letošní sezoně potvrzuje velké ambice. Celek, který v uplynulém extraligovém ročníku skončil třetí od konce a byl jen bod od baráže, před sezonou posílil a vyhlásil útok minimálně na horní polovinu tabulky. To se mu zatím daří. Už dvakrát v probíhající základní části porazil úřadujícího mistra z Jičína, zvítězil mimo jiné v Hranicích a doma porazil i Duklu (33:26).
Ústřední postavou týmu je Vojtěch Petrovský, který zatím nastřílel 70 branek. Bylo by jich ještě víc, ale Petrovský v několika zápasech chyběl z důvodu zranění. I tak to stačí na 11. příčku v tabulce střelců. SKP má ale v elitní desítce střelců další dva hráče, na kterých letos staví svoji hru. Jsou jimi Jaroslav Dyba (78 gólů) a Petr Kichner (75 gólů). Z těchto statistik je patrné, že Frýdek-Místek má silný útok. Více než jeho 410 branek vstřelily jen Lovosice (417), Dukla je o šest gólů pozadu.

Dukla nezažila úspěšný týden. Po remíze v Kopřivnici (26:26) prohrála v Karviné jednoznačně 26:20. Přesto patříme k pouhým čtyřem týmům, které letos zatím nastřílely přes 400 branek. Hodně k tomu přispívá rychlý útok. V této statistice vévodíme extralize s počtem 97 branek. Není se tedy čemu divit, že naším nejlepším střelcem je rychlý křídelník Milan Kotrč. Ten už stihl vstřelit 65 branek (z toho 26 z rychlých útoků). O 7 branek méně než Milan, má zkušený Petr Rams, který zatím zažívá velmi povedenou sezonu. I přesto, že více než polovinu svých gólů nastřílel ze sedmimetrových hodů (30 – 2. nejlepší v lize), dokáže udeřit i ze hry.

Z výše uvedených statistik vyplývá, že zápas se bude rozhodovat spíše v obraně. Pokud se dukelské defenzivě jištěné Tomášem Petržalou v brance podaří eliminovat spojky Frýdku-Místku, měla by být cesta k vítězství otevřená. Doma jsme navíc zatím velmi silní. Ze sedmi zápasů jsme 6x zvítězili. Prohra přišla jen s rozjetou Plzní, které jsme dva body darovali i díky více než dvacítce technických chyb. Frýdek-Místek je ale v dobrém rozpoložení a do Prahy určitě pojede do Prahy bodovat.

O tom, který z obou týmů se bude nakonec radovat ze dvoubodového zisku se přesvědčíte v sobotu 14. prosince od 16:30 hod. buď osobně v hale na Ruzyni nebo u přímého přenosu internetové televize TVCOM.

-red-