HC Dukla Praha – SKP Frýdek-Místek 36:26 (21:11)

Dukla na Ruzyni a Dukla na hřištích soupeřů, to jsou v dosavadním průběhu sezony dva rozdílné celky. Na hřištích soupeřů se nám zatím příliš nedaří. Z osmi utkání venku jsme přivezli jen 5 bodů. Zato doma jsme takřka neporazitelní. V Praze jsme totiž získali sedm výher a prohráli jsme jen s Plzní, které jsme navíc dva body více než dvacítkou technických chyb sami darovali. Naposledy poznal sílu Dukly v domácím prostředí Frýdek-Místek, který si odvezl desetibrankový příděl 36:26.

Přestože nám chyběl nemocný David Šůstek, zraněný Jakub Kastner a de facto i Petr Rams, tak jsme proti Frýdku-Místku zcela ovládli už první poločas.  Po gólech Klabana a Mecy jsme sice prohrávali už 0:2, ale hosté pak čekali na další branku dlouhých deset minut. Než se konečně dočkali, vedli jsme už 9:2. Přispěla k tomu hlavně osobní obrana na nejlepšího hráče soupeře Vojtěcha Petrovského a také fakt, že se brankáři Frýdku-Místku poprvé potkali s míčem, který by se netřepotal v síti za jejich zády až po téměř 14 minutách. Na druhé straně naopak zářil skvělý Petržala, který za dobře fungující obranou nepustil do sítě téměř nic.
I ve zbytku poločasu Dukla dominovala. Ve 25. minutě vedla už o dvanáct branek (20:8) a v klidu si dokráčela pro poločasový výsledek 21:11, když v průběhu posledních dvou minut za hosty korigovali Dyba s Petrovským.

Před druhou půlí si jistě hráči vzpomněli na utkání ve Frýdku-Místku, kde jsme vedli už o devět branek a přesto jsme prohráli 33:26. Nikdo si tedy nemohl myslet, že už je o výhře rozhodnuto. I přes častou hru v oslabení (Dukla měla v zápase celkem sedm dvouminutových trestů, soupeř jen tři) a nepoměr v sedmimetrových hodech (Dukla házela dva, soupeř deset) jsme však Frýdku-Místku nedali možnost pomýšlet na obrat vývoje utkání. Dobře fungovala spolupráce s pivotem – Kamilovi Piskačovi (7 branek) často servíroval přesné přihrávky Radek Mráz, střelecky se také dařilo Zdeňkovi Poláškovi (6 branek) a hlavně Milanovi Kotrčovi (9 branek). Právě Kamil Piskač vrátil Dukle ve 41. minutě dvanáctibrankové vedení z první půle a v rozmezí 10-12 gólů se náš náskok pohyboval po celý druhý poločas. Za Frýdek-Místek v posledních deseti minutách skóroval prakticky jen Jaroslav Dyba, který v tomto úseku hry nastřílel rovnou šest ze svých celkem devíti gólů. S poločasovým náskokem Dukly však ani Dyba nedokázal udělat vůbec nic. Dukla si tedy pohlídala výhru, kterou si zajistila prakticky už v první půli, zvítězila 36:26 a svého soupeře přeskočila v tabulce. Je jisté, že přezimujeme na pátém místě se ztrátou pouhého jednoho bodu na třetí Jičín.  Rozlučka s fanoušky, kteří po utkání navodili vánoční atmosféru tak nemohla být v kontextu celého podzimu příjemnější.
V Triglav pojišťovna extralize se znovu představíme 29. ledna, kdy nás hostí KP Brno. Už 26. prosince ale odjíždíme na výborně obsazený turnaj do Nizozemska. O tom, jak se bude Dukle v zahraničí dařit, budeme průběžně informovat.

-red-

 

Sestava a branky Dukly: Petržala, Rangl – Petružela, Kern 2, Sviták, Šik 4, Mráz 4, Piskač 7, Kotrč 9, Polášek 6, Rams 2, Jeníček 1, Syřínek, Bělohlav 1

Sestava a branky Frýdku-Místku: Pyško, Pohludka – Rajnoha 1, Klaban 1, Meca R. 1, Mynář, Petrovský 7, Kichner 4, Hečko, Dyba 9, Vacula 1, Stachovec, Kalous, Strack 2

foto: Ladislav Adámek