Dva zápasy, dvě výhry. Taková je zatím bilance Dukly na silně obsazeném turnaji v Nizozemsku. Výsledky jsou velmi cenné zejména ve světle toho, že nám v prvním utkání byl soupeřem makedonský celek Zomimak, který postoupil do jarních bojů poháru EHF. Ve druhém duelu jsme pak porazili B-tým Barcelony, jednoho z nejlepších celků světa. Dukla si tak s předstihem zajistila účast v sobotním semifinále. Ještě před boji o medaile nás však v posledním utkání ve skupině ve 14 hodin čeká nizozemský  Eurotech Bevo HC, který zatím v turnaji nebodoval.

HC Dukla Praha – HC Zomimak 26:25 (13:11)

Vyrovnaný zápas, ve kterém jsme narazili na tvrdě až záludně hrající Makedonce začal pro Duklu velmi dobře. Po šesti minutách jsme totiž vedli už o 4 branky. Pak se ale zranil Vojtěch Šik, který musel opustit hrací plochu, a do 13. minuty bylo srovnáno 6:6. Poločas však nakonec patřil Dukle v poměru 13:11. Druhá půle byla poznamenaná četnými dvouminutovými tresty soupeře. Trenér Zomimaku navíc neudržel nervy na uzdě a s červenou kartou musel do hlediště. Přesto se balkánský tým držel Dukle na dostřel. Na víc než na prohru 26:25 ale nakonec neměl. Hráčem zápasu byl vyhlášen David Šůstek, nejvíc branek (9) nastřílel Petr Rams. Zranění Vojtěcha Šika už mu nedovolí v turnaji pokračovat.

HC Dukla Praha – FC Barcelona B 35:32 (22:13)

Úvod utkání vyšel Dukle i proti Barceloně B. Rychle jsme vedli 3:0 a především díky výborně chytajícímu Tomáši Petržalovi jsme ovládli poločas vysokým rozdílem 22:13. Soupeř sice ve druhé půli dotahoval, ale náskok našeho týmu smazat nedokázal. Výhrou 35:32, na které se 11 brankami podílel Milan Kotrč jsme si tak zajistili semifinále. Soupeře se ale dozvíme zítra, až budou dohrány všechny zápasy obou skupin.

Fotografie z utkání Dukly s Barcelonou B můžete zhlédnout ZDE.

Druhá skupina, ze které vzejde náš soupeř pro semifinále je velmi vyrovnaná. Zatím je v čele ruský St. Peterburg s jednou výhrou a jednou remízou se slovenským Hlohovcem. Po jedené výhře a jedné prohře mají domácí OCI Nitrogen LIONS a také portugalský celek Águas Santas – Milaneza. Ze hry ale ještě není ani Hlohovec (jedna prohra, jedna remíza).

O dalším průběhu turnaje budeme zítra večer informovat na našem webu i Facebooku.

-red-