Dukla v Nizozemsku dokázala, že dokáže vítězit i nad silnými týmy z různých evropských soutěží. Na turnaji ve městě Sittard, hraném mezi 27. a 29. prosincem nakonec po třech výhrách a dvou prohrách obsadila pěkné čtvrté místo, když v utkání o třetí místo nestačila na Barcelonu B, kterou ovšem v základní skupině porazila.

Ve skupinových bojích jsme porazili všechny soupeře, a tak jsme postoupili do semifinále z prvního místa. Na úvod jsme totiž zvládli souboj s tvrdě hrajícím makedonským celkem Zomimak a i díky 9 gólům Petra Ramse jsme zvítězili 26:25. Druhé utkání přineslo lahůdku v podobě Barcelony „B“ i s českým reprezentantem Michalem Kasalem v sestavě. V tomto zápase přímo zářil Tomáš Petržala, jedenáct branek nasázel Milan Kotrč. Hlavně díky skvělé první půli (22:13) jsme nakonec vyhráli 35:32.

Samostatný příspěvek o prvních dvou utkáních čtěte ZDE.

Do třetího zápasu jsme šli už s jistotou semifinále, přesto jsme si proti nizozemskému  Eurotech/Bevo HC připsali výhru 27:26.

První prohra přišla až v semifinále. Tam jsme nestačili i díky velké porci zápasů během dvou dnů na domácí OCI Nitrogen Lions. Celek podporovaný zaplněnou halou nás porazil poměrně jasně 30:22. (Samostatný příspěvek ZDE). Bylo tedy jasné, že budeme hrát o třetí místo a už jsme jen čekali, jak dopadne druhé semifinále, abychom se dozvěděli soupeře.

Tím se nakonec stala Barcelona B, která nestačila na pozdějšího vítěze turnaje Águas Santas – Milaneza z Portugalska (24:36). V odvetě jsme s Barcelonou B  drželi zpočátku krok. Po deseti minutách to bylo 6:5 pro soupeře. Pak ale začal úřadovat brankář Španělů Nacho Biosca, díky kterému Barcelona získala 1. půli v poměru 17:10.
Ve druhé půli jsme do 40. minuty zkorigovali na 18:23 a v 50. minutě jsme se ještě o gól přiblížili (25:29), ale na obrat to nestačilo. Barcelona B si závěr pohlídala a nakonec brala celkové třetí místo za výsledek 34:31. Mužem zápasu byl vyhlášen brankář Biosca. I Dukla si však připsala cenné individuální ocenění. Cenu za nejlepšího obránce celého turnaje totiž dostal Jakub Kern.

Konečné pořadí turnaje:

1. Águas Santas – Milaneza (POR)
2. OCI Nitrogen Lions (NED)
3. FC Barcelona B (ESP)
4. HC Dukla Praha
5. St. Peterburg HC (RUS)
6. HC Zomimak (MKD)
7. HC Sporta Hlohovec (SVK)
8. Eurotech/Bevo HC (NED)

Dukla si kromě 4. místa veze z Nizozemska i cenné zkušenosti. Pro některé mladší hráče to byla první mezinárodní konfrontace v kategorii mužů. Mezi 6. a 11. lednem čeká tým zimní soustředění zaměřené na fyzickou kondici. Od té se postupně v průběhu ledna dostaneme až k herním tréninkům, abychom byli co nejlépe připraveni na extraligovou premiéru v roce 2014. Ta nás čeká 29. ledna od 18 hodin v Brně.

-red-

foto – zdroj: Nadia Hagen, webové stránky Limburgse Handball Dagen (odkaz zde)