Zimní příprava končí, extraligové týmy už ladí jen poslední detaily. Na žádné zásadnější změny totiž nezbývá dost času. Boje v nejvyšší soutěži se totiž naplno znovu rozběhnou už ve středu 29. ledna.

Do konce základní části chybí ještě šest utkání. Dukla začne v Brně (29. ledna), první domácí zápas v roce 2014 pak sehrajeme se Zlínem 1. února v 16:30 hod.

Ještě před tím, než se zkraje února vydáte na Ruzyň podpořit Duklu v boji o co nejlepší umístění pro nadstavbovou část sezony, můžete si přečíst jak trenér týmu Pavel Pauza hodnotí dosavadní průběh sezony 2013/14 a co očekává od dalších zápasů:

„Před vypuknutím jarních bojů o další extraligové body se chci ohlédnout za podzimem 2013. Do soutěže jsme vstupovali oproti minulému ročníku bez Štěpána Krupy (odchod za prací v Kanadě), Matěje Konšela (odchod do Hranic) a Martina Lehockého (ukončení kariéry ze zdravotních důvodů). Mužstvo  doplnili nadějní dorostenci Štěpán Jeníček, Filip Bradáč, Jiří Pícha,  Ondřej Kuklík a Robert Filip. 

Vstup do soutěže se Zubřím byl velmi dobrý a i předvedená hra se musela líbit. Druhé kolo v Jičíně však odhalilo naší letošní slabinu –  zvládání hry na palubovkách soupeřů. Zatímco v domácích zápasech jsme až na zápas s Plzní vítězili a naše výkony byly velmi dobré, na hřištích soupeřů jsme působili jako nesourodý tým. Naše výpadky byly někdy až nepochopitelné (viz zápas ve Frýdku-Místku). To vše vedlo k tomu, že jsme se po většinu podzimu pohybovali ve středu tabulky.

Před jarní částí soutěže jsme tak zatím pátí, když nás od třetího Jičína, stejně jako od sedmého Frýdku-Místku dělí jediný bod. V posledních šesti kolech jarní části nás tak čeká těžký úkol, udržet se v horní šestce a zabojovat o co nejlepší postavení před nadstavbovou částí. Nastartovat sebevědomí si také můžeme v Českém poháru kde budeme bojovat o postup do finále s Frýdkem-Místkem.

Chci také touto cestou poděkovat našim věrným fanouškům a slíbit, že uděláme maximum aby s našimi výkony byli spokojeni.

Pavel Pauza

trenér HC Dukla Praha

(ilustrační foto: Ladislav Adámek)