Podzim u mladších žáků a minižáků Dukly 4

Během letních prázdnin a těsně po nich se nám podařilo stabilizovat tréninkovou skupinu, kdy nám přibylo několik mladých hráčů ať už z okolí ZŠ Jílovská nebo z Prahy 13 díky fungovaní Prokopské školní ligy. Z původního počtu 11 hráčů jsme se postupně dostali až na číslo 24. Z tohoto počtu je 11 hráčů v kategorii mladších žáků, zbytek spadá do kategorie minižáků a minipřípravek.

Obě kategorie hrály na podzim odlišné soutěže. Mladší žáci odehráli 5 ze 7 turnajů Pražského přeboru mladších žáků a po podzimní části jim patří 4. místo v těsném závěsu za Chodovem a Sokolem Vršovice. Naopak s velkým odstupem za námi je Loko Vršovice, HA Zárubova a Všenory. Jedinými družstvy, která jsme nedokázali porazit, byly Sokol Vršovice a Dukla 6, která soutěž vyhrála bez ztráty bodu.

Kromě mistrovské soutěže jsme se zúčastnili turnaje  Holiday Cup ve Zlíně, kde jsme se umístili na 10. místě, dále pak následoval skvěle obsazený turnaj v Mostě a celkové páté místo. Kromě utkání našich kategorií jsme navíc měli možnost vidět také mostecké Černé Anděly – tedy úspěšný interligový tým žen Mostu.

Prvním turnajem v roce 2014 byl Olma Cup ve Velké Bystřici. Na něm jsme sice nijak neoslnili, ale mohli jsme alespoň otestovat hráče v jiných herních situacích, než ve kterých obvykle hrají. Výsledkem bylo 8. místo. Do jarní části připravuje změny v organizaci družstev před turnaji. Zatím nevíme, jakým hracím systémem se bude hrát společný přebor Prahy a Středočeského kraje, a tak musíme jen čekat. Chytáme se na několik vnitrostátních turnajů (Velká Bystřice, Jičín, Prague Handball Cup) a také na dva mezinárodní turnaje (Quirinus Cup – Německo a Partille Cup – Švédsko). Věříme, že se nám v jarní části podaří lépe využít čas, který věnujeme společné přípravě, což by nám mělo přinést lepší výsledky než v podzimní části sezóny. Naše práce se bohužel často tříští na nepravidelné a nestabilní docházce.

Trenéři Ondřej Václavek & Marie Josefusová