Olma Cup 2014

Účast na turnaji ve Velké Bystřici pro nás měla být testem, v jaké formě jsme před jarní částí sezóny. Nadějné vyhlídky se ale týden před turnajem změnily na pochyby, když nám velká část hráčů oznámila, že z různých důvodů nemůže na turnaj odjet. Měli jsme nakonec velké problémy, abychom turnaj vůbec zvládli odehrát. Hned na začátku turnaje se navíc přidaly ještě zdravotní potíže, a tak by se dalo říct, že jsme se pouze zúčastnili. Ostatně ve všech utkáních kromě zápasu s Lovosicemi to tak i vypadalo. Minimálně dva klady ale turnaj ukázal. Objevili jsme nového brankáře, kteří již teď jako minižák dokáže chytat jako mladší žák a zjistili jsme, že máme v družstvu hráče s velkým potenciálem, když budou zdraví a budou chodit na všechny tréninky.

Během dvou dnů jsme odehráli 7 kvalitních utkání, která nám ukázala, že musíme něco rychle změnit a začít pořádně pracovat. Na úvod jsme prohráli 6:21 s velmi dobře kombinujícím a střílejícím družstvem ŠKP Bratislava. Druhé dopolední utkání v sobotu bylo z naší strany výrazně jiné. Hlohovec jsme až do samého závěru trápili střelbou z větší vzdálenosti a nejspíš vlivem menší úspěšnosti střelby jsme prohráli 9:10. Dukla 6 nám již tradičně naložila pořádný brankový rozdíl, ale tentokrát to bylo naší ustrašenou a pomalou hrou. Výsledek? 3:27. Poslední dvě sobotní utkání vypadala velmi podobně. Od Prešova jsme dostali 19 branek a dali pouze 5, proti domácí Velké Bystřici 5:25. V posledním utkání s Velkou Bystřicí hrála roli trochu únava, ale hlavně nechuť pokračovat v takových výkonech. Neukázali jsme téměř nic z toho, co umíme.

V neděli jsme ale vstoupili do nového dne. S Lovosicemi jsme hráli velmi vyrovnaně, i když po prvním poločase byl rozdíl 4 branek. V druhém poločase jsme se ale zvedli a konečně začali plnit pokyny a efektivně stříleli. Výsledek 9:12 byl lepší výsledek, než který uhrála Dukla 6. V posledním utkání s Libercem jsme sice znovu prohráli vysokým rozdílem 4:19, ale předvedená hra hlavně v obraně byla dobrá, což bylo znát na počtu zásahu brankářů.

Sestava: Sýkora, Vlček, Kincl, Bartoš, Sich, Barda, Kaisler, Svítek, Jirsa, Vaněk.

Ondřej Václavek – trenér